Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 20/11/2018

Tym razem głosuję! Wybory do Parlamentu Europejskiego

Przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja 2019 roku, Parlament Europejski rozpoczął kampanię informacyjną, która ma na celu budowanie społeczności zaangażowanych obywateli, którzy rozumieją, jak ważny jest udział w wyborach i chcą wspólnie działać i przekonywać do głosowania innych - członków rodziny, przyjaciół, znajomych, współpracowników. Kampania szczególne znaczenie ma w Polsce, gdzie frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego jest jedną z najniższych w Europie.

Kampania Tym razem głosuję! / This time I’m voting jest instytucjonalną, nie związaną z żadną opcją polityczną akcją, a także w pełni niezależną od partii politycznych i politycznych poglądów. Jej celem jest zwiększenie udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego jako jedynej instytucji Unii Europejskiej wybieranej bezpośrednio przez obywateli. To szansa na to, by wspólnie zdecydować o przyszłości Europy, a więc o przyszłości każdego z nas.

Razem z kampanią wystartowała strona Co Europa Robi Dla Mnie. To interaktywna, wielojęzyczna strona internetowa, stworzona przez Biuro Analiz parlamentu Europejskiego, prezentuje setki łatwych do odczytania, jednostronicowych notatek zawierających przykłady pozytywnych zmian, jakie UE wnosi w życie ludzi. Użytkownicy mogą łatwo znaleźć konkretne informacje na temat tego, co Europa robi dla ich regionu, w obszarze ich zainteresowań profesjonalnych lub prywatnych.

Więcej informacji o możliwościach zaangażowania się w kampanię na stronie TYM RAZEM GŁOSUJĘ

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018