Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 19/11/2018

Dialog obywatelski Przyszłość jednolitego rynku cyfrowego

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Polityka Insight zapraszają na Dialog Obywatelski z udziałem Roberto Violi - Dyrektora Generalnego ds. Sieci Komunikacyjnych, Treści i Technologii Komisji Europejskiej (DG CONNECT) oraz Wandy Buk - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji.

Jednolity rynek cyfrowy jest jednym z filarów Europy XXI wieku. Rewolucja cyfrowa oznacza konieczność określenia granic między stanowieniem prawa a wolnością, prywatnością a bezpieczeństwem, biznesem a rozrywką. O tych wyzwaniach uczestnicy będą mogli podyskutować podczas Dialogu Obywatelskiego z udziałem dyrektora DG CONNECT Roberto Violi oraz Wandy Buk z Ministerstwa Cyfryzacji.

Jeśli UE ma stać się światowym liderem cyfryzacji, musi nastąpić rozwój w dziedzinie sztucznej inteligencji zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym, który będzie szedł w parze z budową gospodarki opartej na danych. Aby tak się stało, dane muszą być jednocześnie ogólnodostępne i bezpieczne. Cyberbezpieczeństwo jest więc nie tylko odpowiedzią na zagrożenia naszych czasów, ale także sposobem na budowanie zaufania pomiędzy sferą online i offline.

Procesy te wymagają zarówno działań odgórnych i oddolnych. Komisja Europejska musi stale podnosić poprzeczkę, a państwa członkowskie muszą się rozwijać, by osiągać wyznaczone cele. Tegoroczne wyniki DESI wskazują, że Polska wciąż ma wiele do zrobienia. Czym więc musimy się zająć, w jakiej kolejności i w jaki sposób?

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest rejestracja.

PROGRAM

  • 10.30-11.00 - Rejestracja i powitalna kawa
  • 11.00-11.20 - Roberto Viola, Dyrektor Generalny, Dyrekcja Generalna ds. Sieci Komunikacyjnych, Treści i Technologii, Komisja Europejska
  • 11.20-11.40 - Wanda Buk, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Cyfryzacji
  • 11.40-12.30 - Sesja pytań i odpowiedzi

Prowadzenie: Andrzej Bobiński, Zastępca Dyrektora Zarządzającego, Polityka Insight.

Data: 22 listopada, godz. 10.30-12.30
Miejsce: Polityka Insight, ul. Słupecka 6, wejście B

WIĘCEJ INFORMACJI

REJESTRACJA: wydarzenia@politykainsight.pl. W temacie maila należy wpisać "Dialog Obywatelski"

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018