Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 08/06/2020

„Tarcza antykryzysowa dla biznesu” – trwa cykl wideokonferencji dla przedsiębiorców

Przypominamy o cyklu darmowych wideokonferencji, organizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Ministerstwem Rozwoju. Tematyka webinarów poświęcona jest wybranym narzędziom z rządowej tarczy antykryzysowej. Podczas najbliższego tygodnia (9 i 10 czerwca), eksperci poruszą następujące zagadnienia:

wtorek – 9 czerwca: godz. 9:00
Nowe działania dla średnich przedsiębiorstw w ramach Funduszowej Tarczy Antykryzysowej

Przedstawione zostaną działania wspierające działalność średnich firm, na które przeznaczono 2,5 mld zł., omówione zostaną również koszty związane z finansowaniem kapitału obrotowego.

wtorek– 9 czerwca: godz. 14:00
Zmiany w procesie inwestycyjno-budowlanym

Przedstawienie uproszczonych procedur budowlanych dotyczących odbioru obiektów budowlanych w czasie pandemii, cyfryzacji procesu inwestycyjnego oraz zmian w prawie geodezyjnym i kartograficznym.

środa– 10 czerwca: godz. 13:00
Tarcza samorządowa

Poruszone zostaną kwestie przesunięcia wpłat rat „Janosikowego”, uelastycznienia wydatkowania środków z funduszu korkowego oraz podwojenia udziału powiatów w dochodach z gospodarki nieruchomościami skarbu państwa.

Partnerami cyklu jest dziesięć instytucji, odpowiedzialnych za wybrane obszary tarczy. W ich gronie znajduje się Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowe Centrum Badań i Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej.

Więcej informacji: PARP Tarcza antykryzysowa 

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018