Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 02/07/2021

Spotkanie z Wiceszefową MRPiT w Białymstoku

1 lipca 2021 r. wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk zapowiedziała przedsiębiorcom z województwa podlaskiego, podczas spotkania w Izbie Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Białymstoku możliwość otrzymania dotacji w ramach programu "Polski Inkubator Rzemiosła" m.in. na doposażenie i szkolenia. Uczestnikami konferencji byli również: członek Rady Narodowego Instytutu Wolności i współprzewodniczący Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem Piotr Wasilewski, a także prezes Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Białymstoku Sylwester Zawadzki.

Minister Olga Semeniuk podkreśliła podczas spotkania, że tegoroczne dotacje związane będą z pandemicznymi realiami

Będziemy stawiali na transformację cyfrową, na sprzedaż internetową. Przedsiębiorcy potrzebują planu B, możliwości działania w czasie pandemii - wyjaśniła minister.

Ogólna pula to 100 mln zł zapisane w strategii na 10 lat, ale z możliwością jej zwiększenia. Jestem po wstępnych rozmowach z prezesem rady ministrów i mam nadzieję, że te środki będziemy sukcesywnie zwiększać - podkreśliła Olga Semeniuk.

Podczas spotkania wiceminister Olga Semeniuk przypomniała także, że trwają pracę nad nowelizacją Ustawy o rzemiośle, która ma  być dostosowana do realiów XXI wieku. W ustawie m.in. zmieni się definicja młodocianego pracownika na zawodowego pracownika, a także wprowadzenie katalogów zawodów rzemieślniczych.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018