Regionalne spotkania branży motoryzacyjnej z Posłami na Sejm RP

W Rzeszowie i Olsztynie odbyły się regionalne spotkania w izbach rzemieślniczych z Posłami i przedstawicielami Ogólnopolskiej Komisji Rzemiosł Motoryzacyjnych Związku Rzemiosła Polskiego nt. nie egzekwowania wytycznych KNF z 16.12.2014 r. przez towarzystwa ubezpieczeniowe oraz  GVO w zakresie jakości części zamiennych.

Eksperci z branży motoryzacyjnej zaprezentowali obecnym Posłom kwestie niestosowania wytycznych nadzorczych w sprawie likwidacji szkód komunikacyjnych oraz związane z tym praktyki firm ubezpieczeniowych, czyli wymuszanie przy naprawach pojazdów korzystania z alternatywnych części zamiennych, które są dużo gorszej jakości niż oryginalne. Wiele nieoryginalnych istotnych części samochodowych w tzw. jakości P nie podlega obowiązkowi homologacji.

W Rzeszowie odbyło się spotkanie z posłami Józefem Lassotą i Zdzisławem Gawlikiem (27 czerwca) oraz z europoseł Elżbietą Łukacijewską i posłem Zdzisławem Gawlikiem (15 lipca).  Zapraszamy do zapoznania się z relacją z seminarium: https://bit.ly/2JVriom

Z kolei 8 lipca w Olsztynie miało miejsce spotkanie z posłem Jerzym Gosiewskim: https://bit.ly/2JSq7pA