Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 14/09/2018

Prosty sposób na terminowe przelewy

Znajomość godzin księgowania przez banki wpłat i wypłat pozwala na terminowe dokonywanie przelewów nawet w dniu płatności faktury.

Zapomniane płatności często są przyczyną niepokoju. Podobnie jak niecierpliwe oczekiwanie na przelew od klienta. Dlatego warto pamiętać, że w bankach korzystających z elektronicznego systemu rozliczeń międzybankowych ELIXIR codziennie odbywają się jedynie trzy sesje wychodzących i przychodzących operacji. Stałe godziny księgowania wpłat różnią się jednak pomiędzy poszczególnymi bankami. Dlatego przesyłanie płatności pomiędzy kontami w tym samym banku nie jest problemem – adresat dostaje pieniądze prawie natychmiast. Kłopot jest, gdy pilna płatność zlecana jest do innego banku. Gdy zależy nam na czasie, a nie chcemy zlecać dodatkowo płatnego przelewu ekspresowego, warto sprawdzić godziny księgowania operacji. Jeżeli zlecimy przelew przed sesją wychodzącą naszego banku, będziemy mieć pewność, że pieniądze opuszczą nasze konto o wskazanej przez bank najbliższej godzinie sesji.

Przelewy zlecane w dniu wolnym od pracy zawsze realizowane są pierwszego dnia roboczego.

Link: https://www.money.pl/banki/elixir/

(Zdjęcie: Pixabay)

 

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018