Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 01/10/2019

Praskie Targi Rzemiosła i Przedsiębiorczości

W sobotę 28 września 2019 r. w Centrum Promocji Kultury przy ulicy Podskarbińskiej w Warszawie odbyła się VI edycja Praskich Targów Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

Na targach swoje unikatowe wyroby i usługi prezentowali rzemieślnicy z Warszawy i okolic, zajmujący się między innymi renowacją mebli, wytwarzaniem oryginalnej autorskiej ceramiki, ekologicznych przedmiotów do wyposażenia domu, koronkarki, producenci stylowych kapeluszy, parasoli i naturalnych kosmetyków. Poza zakupami uczestniczy wzięli udział w pokazach i warsztatach.

"Praskie targi rzemiosła i przedsiębiorczości" są wydarzeniem cyklicznie organizowanym na warszawskiej Pradze-Północ, Pradze-Południe i Targówku. Celem wydarzenia jest promocja praskiego rzemiosła, spotkanie klienta z usługodawcą, zachęcenie warszawiaków do kupowania lokalnie i nie wyrzucania, a naprawiania przedmiotów.  Wystawcami są wytwórcy, przedsiębiorcy, artyści, którzy wykonują przedmioty użytkowe lub dzieła sztuki. Podczas Targów prezentują efekty swojej pracy oraz sprzedają jej wytwory. Odwiedzający Targi mogą kupić unikatowe, wykonane ręcznie przedmioty, poznać ich autora, posłuchać o procesie powstawania sprzedawanych produktów oraz w trakcie warsztatów z rzemieślnikami spróbować swoich sił w rzemiośle.

Warsztaty poprowadzili:
Martoczki - warsztat modniarski/spotkanie z twórczynią marki Martoczki - Martą Galińską.
Pracownia parasolnicza Barbary Szafrańskiej - warsztat z naprawy parasoli/spotkanie na temat historii parasolnictwa.
SiDeSign - spotkanie wokół tematyki renowacji mebli drewnianych, fachowe porady, ciekawostki. O pasji do drewna opowie właścicielka pracowni - Anna Kędziorek.

Targi były zorganizowane we współpracy z Urzędem Dzielnicy Praga-Południe i posiadały patronat Burmistrza Tomasza Kucharskiego.

Wystawcy i chętni do wzięcia udziału w kolejnych edycjach targów mogą kontaktować się z organizatorem: rzemieslniczastronawisly@gmail.com, tel. 519 047 267 i 510 206 112.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018