Pracodawca w kryzysie – Jak radzić sobie w trudnej sytuacji – Priorytety

W czwartek 21 maja 2020 r. w godz. 9.15-18.00 Polskie Towarzystwo Gospodarki Rynkowej zaprasza na webinarium pt. „Pracodawca w kryzysie – Jak radzić sobie w trudnej sytuacji – Priorytety”.

Kwestia wynikająca ze SPECUSTAWY to ta, że pracodawcy mogą nakazać pracownikom pracę zdalną, o ile tylko istnieje taka możliwość, a pracownik zostanie wyposażony w odpowiedni sprzęt, umożliwiający mu tą pracę. Niestety, procesy produkcyjne nie mogą odbywać się zdalnie. Podobnie jak montaż okien. Co w tej sytuacji? W wielu przypadkach może dojść w firmach do obowiązkowego przestoju, na skutek wysokiej i długotrwałej absencji pracowników lub obostrzeń nałożonych przez rząd.

W webinarium będzie uczestniczył sędzia Tomasz Kałużny, orzekający w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych; Wykładowca w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury zajęcia dydaktyczne z prawa pracy i unijnego prawa pracy – szkolenia obejmujące tematykę modernizacji procesów zarządzania organizacją oraz prawa gospodarczego; współpracujący z The European Association of Labour Court Judges (EALCJ), The European Commission for the Efficiency of Justice (CEPEJ).

Więcej informacji TUTAJ