Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 09/09/2019

Posiedzenie Jury Literackiej Nagrody im. Władysława St. Reymonta

W poniedziałek 9 września br. odbyło się posiedzenie Jury Literackiej Nagrody im. Władysława St. Reymonta.

Jury, w skład którego weszli przedstawiciele Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Związku Literatów Polskich, Laureatów poprzednich edycji Nagrody oraz Związku Rzemiosła Polskiego, zadecydowało o przyznaniu nagród w kategoriach Za dzieło literackie opublikowane w 2018 roku, Za całokształt twórczości oraz Za działalność okołoliteracką.

Przyznano również Nagrodę Specjalną rzemieślnikom, którzy posiadają w swoim dorobku artystycznym twórczość literacką, oraz honorowe Wyróżnienia przeznaczone dla rzemieślników w szczególny sposób wyróżniających się działalnością kulturalną oraz popularyzujących historię oraz tradycje rzemiosła.

Związek Rzemiosła Polskiego jest organizatorem i sponsorem Nagrody Literackiej im. Władysława St. Reymonta od 1994 roku. Po dziewięcioletniej przerwie postanowieniem Zarządu ZRP przyznawanie Nagrody zostało wznowione. Krajowa organizacja rzemiosła pragnie w ten sposób przypomnieć i kontynuować związki literatury z rzemiosłem zapoczątkowane przez autora „Chłopów”: Rzemieślnika – Pisarza – Noblistę oraz wyrazić najwyższe uznanie dla wybitnych artystów pióra.

Nagroda Literacka im. Władysława St. Reymonta została ustanowiona w 1993 roku.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018