Polska Wystawa Gospodarcza

Inspiracją dla Polskiej Wystawy Gospodarczej jest Powszechna Wystawa Krajowa, która odbyła się w 1929 roku w Poznaniu. Miała on prezentować gospodarczy, rolniczy, kulturalny, naukowy i polityczny dorobek państwa, a także ułatwić nawiązywanie kontaktów z Polakami mieszkającymi za granicą. Okazją do realizacji postawionych sobie założeń była dziesiąta rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości Wystawa odbędzie się w Warszawie, a jej hasłem przewodnim jest Siła Wspólnoty, aby podkreślić wagę emocjonalnych więzi, siły i wsparcia, które niesie ze sobą idea wspólnota. Pierwszą część PWG można odwiedzać już od 28 września na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Przedstawia ona ideę przyszłorocznej Wystawy, jej symbole oraz przesłanie. W skład ekspozycji wchodzi pawilon wystawowy oraz wystawa zewnętrzna zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie budynku.

W przyszłym roku Wystawę będzie można odwiedzić na błoniach PGE Narodowego. Będzie się ona składała z 6 pawilonów sferycznych, w których zostaną zaprezentowane najlepsze polskie firmy oraz ich innowacyjne produkty. Imponująca wielkością plenerowa przestrzeń wystawiennicza, stanie się areną prezentującą historię i dokonania rodzimej gospodarki od momentu odzyskania niepodległości po czasy nam współczesne. Nie zabraknie również specjalnej strefy konferencyjno-eventowej, strefy rekreacyjnej z atrakcjami dla najmłodszych oraz zielonych terenów, gdzie będzie można aktywnie spędzić czas.

Więcej informacji o PWG można znaleźć na stronie wystawy Polska Wystawa Gospodarcza