Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 04/10/2018

Nie każde odszkodowanie można odliczyć od CIT

Wliczanie w koszty podatkowe wypłaconych odszkodowań jest wygodną formą radzenia sobie z nieprzewidzianymi kosztami. Jednak nie każde odszkodowanie nadaje się do odliczeń. Pieniądze wypłacone za wypadki spowodowane przez błędy pracowników często należą właśnie do takich.

Wydatki związane z naprawą błędów i zaniedbań pracowników firmy nie zawsze można rozliczyć w CIT. Pod uwagę brane powinny być tylko takie koszty, które są poniesione w celu uzyskania przychodów lub zabezpieczenia ich źródła. Rozliczanie wypłaconych odszkodowań i wydatków jako zwolnienie z długu niesłusznie obciąża budżet państwa. Jednak rozróżnienie intencji firmy może być trudne, ponieważ w wielu sytuacjach ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy do straty doszło w wyniku podjęcia ryzyka gospodarczego, czy w wyniku zaniedbania lub nieostrożności pracownika.

Źródło: Rzeczpospolita

(Zdjęcie: Pixabay)

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018