Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 11/02/2020

Minister Olga Semeniuk na spotkaniu w Gorzowie Wlkp.

W poniedziałek 10 lutego 2020 r. rzemieślnicy z Izby Rzemiosła i Przedsiębiorców w Gorzowie Wielkopolskim spotkali się w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych Międzychodzko-Drezdeneckim w Międzychodzie z Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Olgą Semeniuk. W spotkaniu zorganizowanym przez Prezesa Izby Wacława Napierałę oraz Dyrektora Karola Mazura, obecny był również Krzysztof Wolny - Burmistrz Międzychodu, Rafał Litke - Starosta Międzychodzki, Karolina Piotrowska - Burmistrz Drezdenka, Paweł Antczak – zastępca Starosty Strzelecko-Drezdeneckiego oraz przedstawiciele cechów z Gorzowa Wielkopolskiego, Międzyrzecza, Skwierzyny, Myśliborza i Międzychodu. Oprócz rzemieślników w spotkaniu uczestniczyli również dyrektorzy szkół zawodowych i członkowie izbowych Komisji Egzaminacyjnych.

Po powitaniu i słowie wstępnym Prezesa Izby Olga Semeniuk określiła swoje zadania w Ministerstwie Rozwoju oraz przedstawiła cele, które zostały jej wyznaczone przez Minister Jadwigę Emilewicz. Przyznała, że rzemiosło zostało zaniedbane i jej misją jest poprawienie jego kondycji. Zachęcała do dzielenia się spostrzeżeniami i uwagami, które pozwolą jej przygotować materiał o problemach i potrzebach rzemiosła dla Minister Emilewicz, które następnie będą wykorzystane podczas organizacji pracy powstającego w Ministerstwie Wydział Rzemiosła i Kwalifikacji Zawodowych.

Uczestniczący w spotkaniu rzemieślnicy przyznali, że rzadkością jest, by przedstawiciel rządu spotykał się bezpośrednio z rzemieślnikami i wyrazili uznanie dla wiedzy i zaangażowania Pani Minister. Następnie rozmawiano o kondycji rzemiosła, problemach związanych z biurokracją oraz rosnącymi zobowiązaniami. Jednak tematem wiodącym była przyszłość rzemiosła, szkolenie zawodowe i podniesienie wizerunku oraz prestiżu samorządu gospodarczego rzemiosła.

Pani Minister odwiedziła również rodzinne zakłady rzemieślnicze - Zakład Usługowy Auto Naprawa Tadeusza Dorny, Restaurację Stara Rozlewnia Sławomira Troszczyńskiego, Zakład Stolarski FHPU Wacława Napierały i synów oraz P.W. PA-CO Agaty Minkwitz. Wizyta zakończyła się zapewnieniem Pani Minister, że będzie chciała powrócić do miejsc spotkań z rzemiosłem.

Zdjęcia: Izby Rzemiosła i Przedsiębiorców w Gorzowie Wielkopolskim

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018