Marszałek Województwa Podlaskiego podziękował Sylwestrowi Zawadzkiemu za pracę na rzecz dialogu społecznego

30 grudnia br. odbyło się spotkanie Marszałka Województwa Podlaskiego Pana Artura Kosickiego, który przyjął 22 grudnia br. funkcję Przewodniczącego WRDS w Białymstoku, z Panem Sylwestrem Zawadzkim Członkiem Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego, Prezesem Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Białymstoku, który z ramienia ZRP przewodniczył w 2021 r. Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego.

– Uważam, że wywiązał się pan znakomicie ze swojego zadania. Mimo utrudnionych warunków, wynikających z trwającej pandemii, rada działała efektywnie i skutecznie, za co dziękuję – mówił Artur Kosicki. – Jestem przekonany, że nasza dalsza współpraca będzie układała się tak dobrze, jak dotychczas.

Z kolei Sylwester Zawadzki przyznał, że był to czas wytężonej, ale niezwykle satysfakcjonującej, pracy.

– Dla mnie to było zupełnie nowe, bardzo wartościowe doświadczenie, które raz jeszcze uświadomiło mi, że trzeba rozmawiać. Nie ma innej możliwości rozwiązywania problemów – podkreślił.

Jako przedstawiciel strony pracodawców w WRDS, za największy sukces mijającej kadencji uznał wzmocnienie rzemiosła, czy podniesienie rangi kształcenia zawodowego. Pytany o wskazówki dla nowego przewodniczącego, odpowiedział:

– Będę służył radą, zaangażowaniem i pracą na rzecz dialogu społecznego – zapewnił.

Wojewódzką Radę Dialogu Społecznego w Białymstoku tworzą cztery strony: samorządowa, rządowa oraz strony reprezentujące pracowników i pracodawców. Jej zadaniem jest m.in.: opiniowanie stanowisk w sprawach objętych zakresem zadań związków zawodowych lub organizacji pracodawców, będących w kompetencji administracji rządowej i samorządowej z regionu. Rada funkcjonuje od 2015 r.

źródło- Marszałek podziękował Sylwestrowi Zawadzkiemu za pracę na rzecz dialogu społecznego – Wrota Podlasia