Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 20/02/2019

Konkurs Jakie znasz zawody? 2019

Po raz kolejny Związek Rzemiosła Polskiego w Warszawie organizuje Ogólnopolski Konkurs „Jakie znasz zawody?”, którego realizatorem jest Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu, a pomysłodawcą - Fundacja Społeczeństwo i Gospodarka w Poznaniu. Do udziału zapraszamy przedszkolaki, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Celem konkursu jest kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i  promowanie wiedzy o rynku pracy. Jego szczególną wartością jest wczesna, niejako „u podstaw” edukacja o zawodach i propagowanie szacunku dla pracy.

Zadaniem konkursowym jest stworzenie rysunku, fotografii lub krótkiego filmu przedstawiającego wykonywanie wybranego zawodu rzemieślniczego. Prace powinny w ciekawy sposób przedstawiać zawód i koncentrować się na pozytywnych aspektach pracy. Poznając różne zawody dzieci i młodzież zdobywają wiedzę o świecie społecznym, w którym żyją, oraz uczą się szacunku dla pracy innych. Uzyskują również informację o świecie techniki, w którym działają i którego są najmłodszymi twórcami. Rozwijanie zainteresowań plastycznych i fotograficznych i wykonanie zdjęć wpłynie pozytywnie na kreatywność oraz umiejętność prezentowania własnych obserwacji i przemyśleń.

Przy ocenie prac jury będzie brało pod uwagę zgodność pracy z podaną tematyką, jakość wykonania i wrażenie estetyczne oraz oryginalność i pomysłowość w przedstawieniu tematu.

Na uczestników Konkursu czekają atrakcyjne nagrody.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

---------------------------------------------------------------------------------------

DOKUMENTY DO POBRANIA

Konkurs dla przedszkoli:
Regulamin konkursu dla przedszkoli
Podstawowe informacje o konkursie dla przedszkoli

Konkurs dla szkół podstawowych:
Regulamin konkursu dla szkół podstawowych
Podstawowe informacje o konkursie dla szkół podstawowych

Konkurs dla gimnazjów:
Regulamin konkursu dla gimnazjów
Podstawowe informacje o konkursie dla gimnazjów

 

 

 

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018