Kongres 590 15-16 listopada 2018 r.

To już trzecia edycja jednego z najważniejszych wydarzeń ekonomicznych w Polsce, stanowiącego przestrzeń do działań na rzecz rozwoju gospodarczego w oparciu o rosnącą rolę polskiego kapitału. Po raz kolejny G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa gościć będzie Kongres 590 – miejsce spotkań przedstawicieli biznesu, nauki, polityki i legislacji. Kongres 590 to arena wymiany myśli, poglądów i doświadczeń polskich przedsiębiorców, menedżerów, polityków, naukowców oraz ekspertów ekonomicznych.

Gośćmi wydarzenia będą:

Sarah Chamberlain – przewodnicząca oraz prezes Republican Main Street Partnership, organizacji wspierającej blok zarządzający Partii Republikańskiej w Kongresie. Jest jedyną kobietą w USA, która pełni funkcję dyrektora dużej organizacji republikańskiej. Jako organizator i moderator cyklu spotkań Women2Women National Conversations Tour, Sarah stała się jednym z najistotniejszych głosów zachęcających kobiety do szerszej obecności na scenie politycznej.

Thomas J. Lee – Thomas Lee ma ponad 20 lat doświadczenia w badaniach makrorynków oraz equity research. Przed założeniem niezależnego butiku badawczego Fundstrat Global Advisors, czyli w latach 2007-2014, pracował jako główny strateg ds. aktywów w J.P. Morgan Chase & Co. Posiada dyplom CFA®. Jest członkiem stowarzyszenia New York Society of Security Analysts (NYSSA) i organizacji Economic Club of NY. Posiada tytuł inżyniera ze szkoły Wharton School, będącej wydziałem Uniwersytetu Pensylwanii.

Apolo Ohno – mistrz olimpijski, międzynarodowy ambasador Olimpiady Specjalnej i organizacji The World Philanthropy Forum. W roku 2011 prezydent mianował go członkiem Komisji Doradczej Do Spraw Amerykanów Pochodzenia Azjatyckiego Oraz Pacyficznego. Po zakończeniu kariery sportowej założył wiele spółek w branży nieruchomości, technologicznej, technologii żywienia, wydobycia metali ziem rzadkich, alternatywnych źródeł energii, marketingu elektronicznego oraz produkcji telewizyjnej.

Trzeciej edycji Kongresu 590 towarzyszy realizowany przez organizatorów projekt #Wybieram590. Kongres, któremu od samego początku przyświeca idea działania na rzecz rozwoju polskiej gospodarki i wspierania narodowej przedsiębiorczości, chce rozpocząć ogólnopolską akcję o charakterze edukacyjnym. Jej celem będzie promowanie wśród Polaków idei wspierania Polski poprzez wybieranie usług i sięganie po produkty wyprodukowane w kraju, przez firmy z polskim kapitałem. Organizatorzy mają nadzieję, że kampania edukacyjna pomoże zrozumieć polskim konsumentom, że wspieranie rodzimych producentów przekłada się na budowanie silniejszej i bogatszej Polski.

Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Miejsce: Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego – G2A Arena, 36-002 Jasionka 954
Data: 16-17 listopada 2018 r.

PROGRAM KONGRESU
WIĘCEJ INFORMACJI