Biofach 2019

W dniach 13-16 lutego 2019 roku w Norymberdze odbędą się międzynarodowe targi produktów ekologicznych Biofach 2019. Wydarzenie po raz 30-ty zgromadzi producentów oraz amatorów zdrowych, ekologicznych produktów. Mottem przewodnim przyszłorocznych targów jest hasło „System Bio – pełnia zdrowia”.

W ciągu czterech dni ponad 2900 wystawców z całego świata zaprezentuje swoje produkty, w tym, jak przewidują organizatorzy, pojawi się ponad 600 nowości. To jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez na rynku organicznej żywności, która ukazuje bogactwo i różnorodność tego sektora gospodarki.

Jak podkreślają organizatorzy, zwrot organic to coś więcej niż etykieta lub certyfikacja. Organiczny oznacza przede wszystkim jakość i branie odpowiedzialności za korzystanie z zasobów przyrody. Targi są nie tylko imprezą wystawienniczą, ale także przestrzenią wymiany informacji, wzajemnej inspiracji, przekazywania wiedzy na temat najnowszych trendów zdrowego żywienia oraz networkingu.

Organizatorzy polecają m.in. stoisko w strefie Nowości&Trendy, na którym zaprezentowane zostaną najciekawsze młode niemieckie firmy. W planach jest przedstawienie 25 innowacyjnych przedsiębiorstw i start-upów. Z kolei w przestrzeni Przeżycia&Odkrycia zwiedzający będą mogli odwiedzić wydzielone przestrzenie wystawiennicze dla organicznego rynku oliwy, wina oraz produktów wegańskich. Na tych stoiskach obok zdobycia informacji będzie można także wziąć udział w degustacjach wybranych produktów.

Na targach sporo miejsca będzie poświęconego także Nauce&Wiedzy. Na Kongres BIOFACH złoży się ok. 150 prelekcji i paneli dyskusyjnych, skoncentrowanych na problematyce pokolenia przyszłości, handlu specjalistycznego oraz inicjatyw i organizacji pozarządowych.

Strefa tematyczna nauki i wiedzy idealnie splata się z aktywnościami Kongresu BIOFACHu. Bioróżnorodność, żyzność gleb, czysta woda, zdrowe rośliny, dobrostan zwierząt czy style żywienia – to najważniejsze tematy edycji 2019. Dyskusje obejmą zależności i związki pomiędzy rolnictwem, przetwórstwem, żywieniem i zdrowiem, a także kwestie roli i znaczenia sektora ekologicznego.

Na targach nie zabraknie również wystawców z Polski. W kończącym się 2018 roku swoją ofertę zaprezentowało 55 wystawców z organiczną żywnością (Biofach 2018) oraz 2 związanych z branżą kosmetyków naturalnych (Vivaness 2018).

OFICJALNA STRONA BIOFACH2019

Fot. materiały prasowe