Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 24/05/2021

KOMUNIKAT RADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W SPRAWIE OGŁOSZONYCH KONSULTACJI „POLSKIEGO ŁADU” Z PRZEDSIĘBIORCAMI

Rada Przedsiębiorczości z zadowoleniem przyjmuje złożoną przez rząd ustami Premiera Jarosława Gowina propozycję otwarcia rozmów na temat wpływu Polskiego Ładu na kondycję polskiej przedsiębiorczości.

Od momentu ogłoszenia Polskiego Ładu sygnalizowaliśmy, iż założenia jego finansowania poprzez gwałtowne podniesienie obciążeń fiskalnych dla setek tysięcy samozatrudnionych, małych oraz mikro firm doprowadzi do spadku konkurencyjności polskiej gospodarki, nie wspominając o potencjalnych skutkach społecznych dla ponad dwóch milionów członków, budowanej od 30 lat, nowej polskiej klasy średniej.

Rozumiejąc potrzebę racjonalizacji systemu podatkowego Rada Przedsiębiorczości potwierdza gotowość do rozmów na temat zmian w założeniach Polskiego Ładu utrzymujących jego prospołeczny charakter, ale niwelujących impulsy antyrozwojowe.

Komunikat RP pobierz

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018