Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Szabla Kilińskiego

Uchwałą nr 9 z dnia 25 czerwca 1998 roku, Kongres Rzemiosła Polskiego ustanowił najwyższe honorowe odznaczenie rzemieślnicze "Szablę Kilińskiego". Jest to replika karabeli polskiej z XVIII w. wykonana w skali 1:1 wraz z miniaturką oraz legitymacją. Tę odznakę nadaje Kapituła, w skład której wchodzą członkowie Zarządu ZRP, rzemieślnikom-członkom organizacji samorządu rzemiosła, między innymi za wybitne zasługi dla rozwoju rzemiosła polskiego i propagowanie jego osiągnięć w kraju i zagranicą, inicjatywę, zaangażowanie i ofiarną działalność w organach statutowych rzemiosła i małej przedsiębiorczości, zwłaszcza szczebla krajowego.

Wręczenie Szabli Kilińskiego Papieżowi Janowi Pawłowi II przez wiceprezesa ZRP Janusza Piątka

Damy i Kawalerowie Szabli Kilińskiego
1999 - 2020

 

I Edycja - 1999
1. Papież Jan Paweł II
2. Jerzy BARTNIK
3. Zygmunt DZIERLA
4. Janusz PIĄTEK
5. Bogusław WÓJCIK
II Edycja - 2000
6. Antoni ODZIMEK
7. Stanisław MAŁUSZEK
8. Janusz LANDECKI
9. Czesław SKALSKI
10. Jan ZIOBERSKI
III Edycja - 2001
11. Józed BRELIK
12. Zbigniew DADOK
13. Witold JARANTOWSKI
14. Krzysztof ORKISZ
15. Leszek STASIAK
IV Edycja - 2002
16. Józef CISOWSKI
17. Edward CZERNIEC
18. Roman DOLATA
19. Bogdan KLAUZA
20. Wojciech MALCZYK
21. Kazimierz MODZELEWSKI
22. Jan PAWLAK
23. Dionizy PRASEK
24. Paweł SAAR
V Edycja - 2003
25. Janusz CHMIELEWSKI
26. Jan FIRST
27. Edward GĘBALA
28. Józef JESION
29. Aleksander KWAŚNIEWSKI - Prezydent RP
30. Wiesław RAPA
31. Henryk ROSPARA
32. Stefan RYNOWIECKI
33. Andrzej UMIŃSKI
VI Edycja - 2004
34. Leszek JANOWSKI
35. Jan KLIMEK
36. Tadeusz KLIŚ
37. Henryk KLUSKA
38. Zbigniew LENART
39. Zbigniew ŁADZIŃSKI
40. Zdzisław ŁAPIŃSKI
41. Edmund PAPROCKI
42. Bolesław PIOTROWSKI
43. Maciej PRUSZYŃSKI
44. Gustaw ŚLIWA
45. Tadeusz WITKOWSKI
VII Edycja - 2005
46. Elżbieta BABULA
47. Włodzimierz BINIEK
48. Franciszek DEGENER
49. Tadeusz STARUCH
50. Włodzimierz SZORDYKOWSKI
51. Andrzej SZYDŁOWSKI
52. Zdzisław TRELA
53. JE ks. bp. Stanisław WIELGUS - Biskup płocki
VIII Edycja - 2006
54. Marek BUTRYM
55. Zenon DĘBICKI
56. JE ks. kard. Stanisław Dziwisz - Arcybiskup metropolita krakowski
57. Aleksander GAJEWSKI
58. Brunon GAJEWSKI
59. JE ks. kard. Józef Glemp - Prymas Polski
60. Jan GÓRSKI
61. Stefan GRZESIKIEWICZ
62. Adam IZYDORCZYK
63. Lech JANDA
64. Tomasz LINK
65. Ryszard LEWIŃSKI
66. Hans-Werner MÜLLER - b. Sekretarz Generalny UEAPME
67. Stefan PAWLAK
68. Zygmunt SKRZYPEK
69. Tadeusz STEIGERT
70. Stanisław SZYMAŃSKI
71. Jan WITKOWSKI
72. Tadeusz WRONA - Prezydent miasta Częstochowy
IX Edycja - 2007
73. Zdzisław ADAMCZEWSKI
74. Józef CZARNECKI
75. Krystyna FOLTYN
76. Iwona GAWAŁKIEWICZ
77. Kazimierz GÓRALCZYK
78. Emil GÓRNISIEWICZ
79. Wiesław HANDZLIK
80. Józef HERMANOWICZ
81. Władysław JEFREMIENKO
82. Jna KOZŁOWSKI - Marszałek województwa pomorskiego
83. Franciszek KALETKA
84. Wojciech KANDULSKI - pośmiertnie
85. Piotr KRAKOWSKI
86. Stefan KĘSICKI
87. Romuald MIETKOWSKI
88. Ryszard MINKIEWICZ
89. Stanisław PĘTLAK
90. Wiesław SINKIEWICZ - pośmiertnie
91. Joachim SPRUŚ
92. Zenon SIUDAKIEWICZ
93. JE ks. bp.  Wiktor SKWORC - Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej
X Edycja - 2008
94. Anna ADAMCZYK
95. Zdzisław ARANOWSKI
96. Józef BOCHENEK
97. Stefan BUŚ
98. Stanisław BUTKA
99. Wacław ERBER
100. Tadeusz DUDA
101. Rafał Franciszek DUTKIEWICZ - Prezydent miasta Wrocławia
102. Kazimierz DZIADOŃ
103. Antoni GÓRSKI
104. Jan IWAŃSKI
105. Zdzisław JUSIS
106. Mirosław JUSZCZAK
107. Józef KIKTA
108. Jarosław KOCELA
109. Aleksander KONDRATIUK
110. Wincenty KRASA
111. Jan KULIK
112. ks. Kan. Henryk KUCZOB - Duszpasterzr rzemiosła śląskiego
113. Emil kunysz
114. Florian LESIK
115. Jan LEWANDOWSKI
116. Stanisław MARCZAK
117. Paweł MOLIN
118. Mieczysław NASTAJ
119. Mieczysław NOWAK
120. Kazimierz RACHOWIECKI
121. Bronisław SAWICKI
122. Wolfgang SCHULHOFF - Prezes Izby Rzemieślniczej w Düsseldorfie
123. Michał SKUBISZEWSKI
124. Aleksander STANKIEWICZ
125. Lucjan STAŃKO
126. Jan STOPPEL
127. Stanisław SZEWCZYK
128. Piotr ŚWIDERSKI
129. Aleksander TECŁAW
130. Józef TRZCIŃSKI
131. Andzrej TRZPIL
132. Marian WÓJCIK
133. Marian Edmund ZĄBEK
XI Edycja - 2009
134. Zenon BORNY
135. Zbigniew CHMURA
136. Bogdan Włodzimierz CHRZANOWSKI
137. Janusz CHWAJOŁ
138. Włodzimierz CZERENIEWSKI
139. Aleksander FILAK
140. Tadeusz FRANKOWICZ
141. Jerzy GAJDOSZ
142. Jan GOGOLEWSKI
143. o. Jan GOLONKA - Opiekun pielgrzymek rzemiosła na Jasna Górę
144. Maksymilian GOŁĄBEK
145. Józef GOŁĘBIEWSKI
146. Andrzej HADRYSIAK
147. Ryszard HOCHEL
148. Marian KACZKOWSKI
149. Ryszard KACZOROWSKI - Prezydent RP na Uchodźstwie
150. Henryk KOŁAKOWSKI
151. Andrzej KONDRACKI
152. Stanisław KOZYRSKI
153. KS. Eugeniusz MAKULSKI - Pierwszy kustosz Sanktuarium w Licheniu
154. Jan MALINOWSKI
155. Jerzy MAŁY
156. Jan OLCZAK
157. Antoni OSTROWSKI
158. Waldemar PACUD
159. Józef PERNIOK
160. Karol PUFAL
161. Wacław RAK
162. Tadeusz RUCIŃSKI
163. Bohdan STANKIEWICZ
164. Wiesław SZAJDA
165. Jan SZYNAKA
166. Adam TETELA
167. Roman TROJANOWICZ
168. Franciszek WĘGRZYN
169. Franciszek WURSZT
170. Julian ŻUKOWSKI-OSTROCHULSKI
XII Edycja - 2010
171. Stanisław ADAMUS
172. Janina BAJDA
173. Franciszek BALDOWSKI
174. Jan BŁASZKIEWICZ
175. Jan CIĄPAŁA
176. Andrzej CZESKI
177. Wiesław GABRYSIAK
178. Stefan HARASIM
179. Andrzej HERMAN
180. Krzysztof HNAT
181. Ryszard KĘCIK
182. Feliks KNIEJSKI
183. Józef KONDRAT
184. Adam KRUPA
185. Tadeusz KRZESZKOWIAK
186. Lech ŁAPIŃSKI
187. Jacek MARCINKOWSKI
188. Stanisław MĄDRY
189. Ryszard ODRZYWOLSKI
190. Krzysztof OLEKSIK
191. Kazimierz PŁOCKE - Poseł na Sejm
192. Wiktor POLAK
193. Anna ROCHOWSKA
194. Stefan RYBICKI
195. Zygmunt RZUCIDŁO
196. Andrzej SKONIECZNY
197. Włodzimierz SOKÓŁ
198. Tadeusz SZEWCZYK
199. Kazimierz SZLOSEK
200. Zenon SZMIDCHEN
201. Zbigniew ŚWIADEK
202. Leonard ŚWISZCZEWSKI
203. Jerzy TOMASIK
204. Stanisław ZMIERCZAK
205. Horst ZWIOREK
206. Jan ŻUKOWSKI
207. Florian ŻWIREK
208. Cech Rzemiosł Różnych w Łukowie
XIII Edycja - 2011
209. Józef ABRAM
210. Ryszard BERENSZTEJN
211. Witold BUCZYŃSKI
212. Wiesław CHAMIENIA
213. Kazimierz CHMURA
214. Tadeusza CYGERT
215. Jan DEPTUCH
216. Henryk DEPTUŁA - pośmiertnie
217. Józef DREINERT
218. Adam DYCZKOWSKI – Ks. Biskup kapelan Izby Rzem. w Zielonej Górze
219. prof. Wiesław Maria GRUDZEWSKI -  Politechnika Warszawska
220. Józef JASICA
221. Andrzej JANKÓW
222. Wiesław KAFEL
223. Jan KARPIEL
224. Tadeusz KIEREPKA
225. Janusz KOWALSKI
226. Eugeniusz KOWALSKI
227. Aleksander KRÓLAK
228. Gerard LAMPKOWSKI
229. Zygmunt LISOWSKI
230. Władysław ŁACHACZ
231. Józef MAJCHRZAK
232. Zbigniew NOWAK
233. Wiesław OCHOCIŃSKI
234. Antoni PEC
235.  Jan PODGÓRSKI
236. Janusz PUCUŁEK
237. Dieter PHILIPP - Prezes Izby Rzemieślniczej w Aachen
238. Józef ROGALEWSKI
239. Józef SEBESTA - Marszałek województwa opolskiego
240. Roman SOPYŁA
241. Marek SKORASZEWSKI
242. Zygmunt STABROWSKI
243. Adam SZATKOWSKI
244. Rajner SZIC
245. Lesław WILIŃSKI
246. Ernest WRÓBEL
247. Józef TORZEWSKI
248. Janina TYRCZ
249. Józef WASZEK
250. Włodzimierz ZIMNY
XIV Edycja - 2012
251. Bolesław ADAMIK
252. Janusz BAŃKOWSKI
253. Jan BARSZCZ
254. Marian BIAŁAS
255. Eugeniusz BOCER
256. Zygmunt CELIŃSKI
257. Jan CHOJNOWSKI
258. Czesław DREWA
259. Adam GOŁEMBOWSKI
260. Marian GOŁĘBIEWSKI
261. Marian GOMUŁA
262. Bogdan GORZYCKI
263. Jerzy GRYBOŚ
264. JE ks. kard. Henryk GULBINOWICZ - Arcybiskup Senior wrocławski
265. Krzysztof HILDENBRANDT - Prezydent miasta Wejherowo
266. Marek JAKUBOWICZ
267. Marian KASPRZAK
268. Jerzy KLICH
269. Edward KLUZA
270. Karol KOHLBRENNER
271. Henryk KOPICZYŃSKI
272. Janina KORSAK
273. Andrzej KOWALSKI
274. Bronisław LIPKA
275. Anna LESIAK
276. Józef NIEMIEC
277. Janusz NOSOWICZ
278. JE ks. kard. Kazimierz NYCZ - Arcybiskup metropolita warszawski
279. Jerzy OMIOTEK
280. Olgierd RUSINEK
281. Piotr SEMPOWICZ
282. Zygmunt SIKORA
283. Adam SOWA
284. Waldemar STOJAK
285. Augustyn SZCZERBA
286. Józef SZYKUĆ
287. Franciszek TARGOSZ
288. Eryk WETZEL
289. Feliks WITKOWSKI
290. Krzysztof ZAWADZKI
291. Janusz ZDORT
292. Zygmunt ŻEBROWSKI
293. Leopold ŻUREK
294. Małopolski Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych w Krakowie
295. Cech Rzemiosł Różnych w Nowym Tomyślu
296. Cech Rzemiosł Różnych w Tucholi
297. Cech Rzemiosł Różnych Międzychodzko-Drezdenecki w Międzychodzie
XV Edycja - 2013
298. Paweł ADAMOWICZ - Prezydent miasta Gdańska
299. Zofia ANTOLAK
300. ks. Marek BŁAŻEJCZYK - Kapelan rzemiosła starogardzkiego
301. Zdzisław BĘBEN
302. Marian BOBRUCKI
303. Jan BREITSCHEIDEL
304. Zenon BUŃKOWSKI
305. Andrzej DANEK
306. Tadeusz DUBICKI - Burmistrz miasta Międzyrzecze
307. Ryszard DYDERSKI
308. JE ks. kard. Andrzej DZIĘGA - Arcybiskup metropolita szczecińsko-kamieński
309. Lech JANCZAK
310. Józef JANUSZKIEWICZ
311. Aleksander KACZMAREK
312. Maciej KALISKI
313. Michał KANIEWSKI
314. Tadeusz KANIEWSKI
315. Jerzy KIRKLO
316. Janusz KMIECIK
317. Tadeusz KOLAŃCZYK
318. Mieczysław KROCZEK
319. Marian KULIŃSKI
320. Bogusław KUNOWSKI
321. Henryk MAJZLIK
322. Ryszard MARCHIŃSKI
323. Henryk NOWOK
324. Dariusz ODALANOWSKI
325. Tomasz PANECKI
326. Paweł PORTALEWSKI
327. Kazimierz SAMOKAR
328. Aleksandra SAS
329. Zygmunt SIEROSŁAWSKI
330. Jan SÓJKA
331. Kazimierz SMOLIŃSKI
332. Stefan TOMCZAK
333. Franciszek USZKO
334. Wacław WITKOWSKI
335. Franciszek ZIMON
336. Ireneusz ŻACZEK
337. Jacek MAJCHROWSKI - Prezydent miasta Krakowa
XVI Edycja - 2014
338. Roman ADAMCZUK
339. Piotr ANTOSZEWSKI
340. Andrzej BARSKI
341. Ryszard BEDNARSKI
342. Stefan DAMENTKA
343. Jan DŁUGOSZ
344. Ryszard DŹWINIEL – Burmistrz miasta Bielawy
345. Joanna FABISIAK - Poseł na Sejm RP
346. Tomasz FRONCISZ
347. Tadeusz FERENC - Prezydent miasta Rzeszowa
348. Henryk Leszek GRABOWSKI
349. Zygmunt GUCZE
350. Ryszard GLAPA
351. Jan GOLONKA
352. Tadeusz GORGOSZ
353. Marek HORNIAK
354. Tadeusz JANUSZKIEWICZ
355. Jan JAWORSKI
356. Piotr KOPERSKI
357. Henryk KRUSZELNICKI
358. Kazimierz KURAL
359. Henryk KUŚNIERZ
360. Zbigniew LACHOWICZ
361. Andrzej LEWKOWICZ
362. Mieczysław LIPOWSKI
363. Andrzej MACIUSZEK
364. Janusz MICHALSKI
365. Zdzisław NYCZ
366. Adam OSTROWSKI
367. Eugeniusz NAWROT
368. Grzegorz PELLOWSKI
369. Stefan POKŁADECKI
370. Jerzy PRZEŹDZIAK
371. Andrzej ROGOZIŃSKI - Burmistrz miasta Wolsztyna
372. Marian RÓŻYCKI
373. Leszek SKULIMOWSKI
374. Jerzy SUCHOMSKI
375. Stanisław SYGUŁA
376. Piotr SZUL
377. Stanisław TĘPIŃSKI
378. Władysław TYRKA
379. Jerzy WALTAR
380. Zenon WITULSKI
381. Sylwester WOJCIESZEK
382. Janusz WOJS
383. Spółdzielnia Rzemieślnicza „OTWOCK” w Otwocku
384. Cech Rzemiosł Metalowych w Bydgoszczy
XVII Edycja - 2015
385. Andrzej ANTCZAK
386. Ireneusz BARTOSZEWICZ
387. Wojciech BASIŃSKI
388. Eugeniusz CIBA
389. Jerzy CICHOWICZ
390. Edward CHYC MAGDZIN
391. Władysław DANISZEWSKI
392. Andrzej DAŃKÓW
393. Tadeusz DUSZA
394. Stanisław FURTAK
395. Włodzimierz GIERYSZEWSKI
396. JE ks. kard. Sławoj Leszek Głódź - Arcybiskup metropolita gdański
397. Mieczysław GRODZKI
398. Janusz JABCZYŃSKI
399. Marian JANAS
400. Tadeusz JASSA
401. Jan KACZMAREK
402. Józef KAMIŃSKI
403. Paweł KANIA
404. Stanisław KIBAŁO
405. Bogdan KOKOLUS
406. Jan KOŃCZAK
407. Jan KNUŻYŃSKI
408. Czesław KRUPA
409. Henryk KULESZA
410. Stanisław LEŚKO
411. Józef LIWIŃSKI
412. Józef LIZAK
413. Krzysztof ŁYSKAWA
414. Irena MARZEC
415. Robert MINKINA
416. Michał MRÓWKA
417. Stanisław MUDRYK
418. Wacław NAPIERAŁA
419. Krzysztof OLSZYCKI
420. Bogusław PASTERNAK
421. Tadeusz PATECKI
422. Lidia PIOTROWSKA
423. Marian PIETRZAK
424. Bernard POPŁAWSKI
425. Halina POPOWICZ
426. Stefan PRZEBINDOWSKI
427. Sergiusz SIEMIONKO
428. Izabela SIENKIEWICZ
429. Kazimierz STAŃCZYK
430. Adam STRUZIK - Marszałek województwa mazowieckiego
431. Wacław SUPA
432. Jerzy SZORNAK
433. Eugeniusz ŚLAWSKI
434. Krzysztof TRZCIŃSKI
435. Adam WARZYBOK
436. Władysław WAWDEJUK
437. Tomasz WIKA
438. Adolf WIĘCEK
439. Andrzej WOJCIECHOWSKI
440. Marian WRÓBLEWSKI
441. Adam WYKRĘT
442. Tadeusz WYSZYŃSKI
443. JE ks. kard. Wojciech ZIEMBA - Arcybiskup metropolita warmiński
444. Lucyna Zienkiewicz
445. Krzysztof ŻAK
446. Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Grudziądzu
XVIII Edycja - 2016
447. Jacek BABULA
448. Janusz BATOR
449 Wojciech BISIKIEWICZ
450. Tadeusz BOMBA
451. Zdzisław BUDZYŃSKI
452. Józef BURZYKOWSKI
453. Stefan CEGLAREK
454. Stanisław CHODYNA
455. Tadeusz DĄBROWSKI
456. Bogdan DĄBROWSKI
457. Antoni DUŹ
458. Marian FORNALSKI
459. Ryszard GENGE
460. Krzysztof GORAJEWSKI
461. Włodzimierz IDZIOR
462. Jerzy JEDLIŃSKI
463. Jan KALIŃSKI
464. ks. Prałat Henryk LEW KIEDROWSKI - Duszpasterz rzemiosła gdyńskiego
465. Fryderyk KOCJAN
466. Leszek KOPRUCKI
467. Lech KOSIAKOWSKI
468. Tadeusz KOSIŃSKI
469. Józef KOŚCIUKIEWICZ
470. Jerzy KURCZOK
471. Bogusław KULESZA
472. Jan LEWANDOWSKI
473. Mirosław ŁATAŚ
474. Franciszek MALIK
475. Aleks MASIAK
476. Zenon MATYSIK
477. Stanisław MICHAŁOWICZ
478. Henryk MILCZARKOWSKI
479. Tadeusz MOCKAŁO
480. Andrzej MOTYL
481. Jerzy NENKO
482. Tomasz NIESIOŁOWSKI
483. Michał NOWACKI
484. Stefan NUREK
485. Zofia PIETRUSZKA
486. Halina POBOŻY
487. Jadwiga PRĘDOTA
488. Edward Tomasz POŁASKI
489. Piotr RACIS
490. Bogdan ROSZEWSKI
491. Zbigniew SARAPATA
492. Roman SOBIECKI
493. Zbigniew STENCEL
494. Mieczysław STRUK - Marszałek Województwa Pomorskiego
495. Mieczysław SAS
496. Stanisław STANKOWSKI
497. Waldemar TUNKIEWICZ
498. Franciszek TROCHOLEPSZY
499. Leszek TRUSKOLAWSKI
500. Marian TYRZYK
501. Marian WENTA
502. Henryk WIŚNIEWSKI
503. Kazimierz WOJTAS
504. Michał WÓJCIK
505. Jerzy ZAŁOGA
506. Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Gryfinie
507. Cech Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m.st. Warszawy
508. Związek Zakładów Doskonalenia Zawodowego w Warszawie
XIX Edycja - 2017
509. Tadeusz BANASZEK
510. Edmund BARCZYK
511. Stanisław BIEDA
512. Czesław BISIKIEWICZ
513. Rafał BRUSKI - Prezydent miasta Bydgoszczy
514. Grzegorz BUDA
515. Mieczysław BYKS
516. Stanisław CHABIOR
517. Adam WIKA CZARNOWSKI
518. Bogdan CZERWIŃSKI
519. Zenon CZŁECZYŃSKI
520. Tadeusz GARGAS
521. Marian GAWRON
522. Kazimierz GŁĄB
523. Marek HIRT
524. Janusz HOFBAUER
525. Marcin JABŁOŃSKI
526. Ernestyn JANETA
527. E. Ks. Bp. Andrzej JEŻ - Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej
528. Wiesław JÓRASZ
529. Piotr JÓŹWIAK
530. Andrzej JUNCEWICZ
531. Irena KARPIUK
532. Gracjan KICIŃSKI
533. Antoni KŁOSOWSKI
534. Stanisław KOLEŚNIK
535. Józef KONARCZAK
536. Jolanta KOSAKOWSKA
537. Karol KOWALSKI
538. Jan KOTWICA
539. Bogusława KUŚ
540. Józef ŁUŃSKI
541. Lech MALCZYK
542. Edward Maniura - Burmistrz miasta Lublińca
543. Stanisław MATEJKIEWICZ
544. Stanisław MAZUR
545. Elżbieta MARKOWSKA
546. Józef MĄCZKOWSKI
547. Stanisław MORAWSKI
548. Mirosław MOSTOWY
549. Ryszard NOWAK - Prezydent miasta Nowego Sącza
550. Jadwiga ODZIMEK
551. Alojzy PABIAN
552. Jadwiga PIOTROWSKA
553. Bożenna RUTKOWSKA
554. Michał SAMOTYJA
555. Walenty Tomasz SIEDLANOWSKI
556. Zygmunt Sitek
557. Zdzisław SMOLIBOWSKI
558. Henryk SOSNÓWKA
559. Zbigniew STAWICKI
560. Czesław STEFANIAK
561. Stanisław SZCZĘSNY
562. Zbigniew Szyca
563. Włodzimierz SZYMAŃSKI
564. Tadeusz WALCZAK
565. Sławomir Werewka
566. Bronisław WESOŁOWSKI
567. Franciszek WIDERA
568. Waldemar WIŚNIEWSKI
569. Wiesław ZUZEK
570. Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śl.
571. Cech Rzemiosł Różnych w Dąbrowie Górniczej
572. Wojewódzki Cech Kominiarzy w Opolu
573. Spółdzielnia Rzemieślnicza „Wielobranżowa” w Płocku
XX Edycja - 2018
574. Stanisław BAŃBOR
575. Jan BUDNY
576. Wioletta BUJAK
577. Jan CISZEK
578. Marian CYCOŃ
579. Kazimierz DUDZIK
580. Jacek DUTKIEWICZ
581. Tadeusz DONOCIK
582. Tadeusz FOGIEL
583. Prałat Władysław JAGUSTYN - Duszpasterz Rzemiosła Podkarpackiego
584. Stanisław JAROSZ
585. Tadeusz KAWKA
586. Janina KERKER
587. Zdzisław KŁOS
588. Jan KOSIK
589. Andrzej KOZAK
590. Stefan KRZOSEK
591. Tadeusz KURPIEL
592. Leoncjusz ŁAWRYNOWICZ
593. Ryszard MAJCHROWSKI
594. Stefan MARCINIAK
595. Janusz MOLENDA
596. Ryszard MURAWSKI
597. Jan PODKÓWKA
598. Ryszard RAMIĄCZEK
599. Stanisław RYNKIEWICZ
600. Karol STOSIEK
601. Sławomir SZATKOWSKI
602. Stanisław WALICA
603. Leszek WICHEREK
604. Antoni WOJCIECHOWSKI
605. Leszek WOJTKOWIAK
606. Witold TOMALA
607. Tadeusz ZDUNEK
608. Cech Metalowy z Lublina
609. Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości z Włodawy
XXI Edycja - 2019
610. Benedykt ANTCZAK
611. Krzysztof BOCER
612. Janusz Krzysztof BORZYŃSKI
613. Andrzej BUŁA
614. Henryka CHABA
615. Adam CHOROSZY
616. Bogdan CZERKAS
617. Marian CZERWIŃSKI
618. Halina DĄBROWSKA
619. Tadeusz DEGOWSKI
620. Józef DRABIK
621. Marek DRZAŻDŻYŃSKI
622. Krystyna DZIELSKA
623. Jan FARA
624. Jan GÓRALCZYK
625. Janusz GRUSZCZEWSKI
626. Jerzy GRZESIAK
627. Zbigniew GUMUŁĘ
628. Jan KAMPA
629. Bożena KAPCZYŃSKA
630. Tadeusz KOBUS
631. Jan KOSMOWSKI
632. Tomasz KOSTUŚ
633. Ludwik KOWALSKI
634. Jacek KUCHARSKI
635. Mieczysław KUCHARSKI
636. Stanisław KURZAWSKI
637. Andrzej KUTA
638. Marek ŁESKE
639. Henryk ŁUBOWSKI
640. Franciszek ŁUKASZEWICZ
641. Joanna ŁYSAKOWSKA
642. Grzegorz MIELNICKI
643. Jan MIODEK
644. Bolesław OLEJNICZAK
645. Włodzimierz OSTROWSKI
646. Mariusz PIĄTKOWSKI
647. Andrzej PIĘTA
648. Władysław POCHYLSKI
649. Krzysztof POĆWIARDOWSKI
650. Tadeusz RADZISZEWSKI
651. Wiesław RATAJCZAK
652. Tadeusz RESZKA
653. Marek ROCKI
654. Roberta ROMANOWSKI
655. Wojciech SIWCZYŃSKI
656. Andrzej SKĄPIŃSKI
657. Piotr SOKOŁOWSKI
658. Ryszard SOKOŁOWSKI
659. Ryszard STARZYŃSKI
660. Józef SZTORC
661. Władysław WALCZAK
662. Edward WALIGÓRSKI
663. Andrzej WASILEWSKI
664. Andrzej ZIĘCINA
665. Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego
666. Beskidzka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej
667. Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy
668. Warmińsko-Mazurska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Olsztynie
669. Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu
670. Cech Rzemiosł Różnych we Włocławku
XXII Edycja - 2020
671. Jan BALTAZA
672. Marian CHMIELEWSKI
673. Olgierd GEBLEWICZ
674. Zygmunt GRZESIAK
675. Tadeusz GUBERNAT
676. Kazimierz JANIK
677. Lech JĘDRZEJCZYK
678. Wiesław JOPEK
679. Zbigniew JUCHA
680. Arkadiusz KAPUŚCIK
681. Jerzy KOWALSKI
682. Roman KOSZYK
683. Stanisław LEMEK
684. Stanisław ŁOPUSIŃSKI
685. Stanisław MALEK
686. Wiesław MATUSZCZAK
687. Władysław MAZUR
688. Eugeniusz MĘTRAK
689. Grzegorz MOZGA
690. Aleksander MRÓZ
691. Adam OŁÓW
692. Eugeniusz ONYŚK
693. Ireneusz PIASECKI
694. Danuta PIETRAS
695. Eugeniusz PRADELA
696. Grzegorz Janusz ROSPĘDOWSKI
697. Szymon RUBIK
698. Maria RZANKOWSKA
699. Jacek SOBIENIAK
700. Marek SOKOŁOWSKI
701. Andrzej STAWIARSKI
702. Jan Józef SZMYT
703. Dariusz SZULEJKO
704. Franciszek SZYDŁOWSKI
705. Józef Franciszek TELECKI
706. Przemysław TRAWA
707. Jerzy WEINDICH
708. Jan WOJNARSKI
709. Sławomir ZALEWSKI
710. Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Bytomiu
711. Cech Krawców i Małej Przedsiębiorczości w Lublinie
712. Powiatowy Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości im. W. Roździeńskiego w Lublińcu
713. Cech Rzemiosł Różnych w Płocku
714. Powiatowy Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Wołominie
715. Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem

 

 

Regulamin nadawania Szabli Kilińskiego

Wniosek o nadanie Szabli Kilińskiego

związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018