Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Szabla Kilińskiego

Uchwałą nr 9 z dnia 25 czerwca 1998 roku, Kongres Rzemiosła Polskiego ustanowił najwyższe honorowe odznaczenie rzemieślnicze "Szablę Kilińskiego". Jest to replika karabeli polskiej z XVIII w. wykonana w skali 1:1 wraz z miniaturką oraz legitymacją. Tę odznakę nadaje Kapituła, w skład której wchodzą członkowie Zarządu ZRP, rzemieślnikom-członkom organizacji samorządu rzemiosła, między innymi za wybitne zasługi dla rozwoju rzemiosła polskiego i propagowanie jego osiągnięć w kraju i zagranicą, inicjatywę, zaangażowanie i ofiarną działalność w organach statutowych rzemiosła i małej przedsiębiorczości, zwłaszcza szczebla krajowego.

Wręczenie Szabli Kilińskiego Papieżowi Janowi Pawłowi II przez wiceprezesa ZRP Janusza Piątka

Damy i Kawalerowie Szabli Kilińskiego
1999 - 2018

I Edycja - 1999
1. Papież Jan Paweł II
2. Jerzy BARTNIK
3. Zygmunt DZIERLA
4. Janusz PIĄTEK
5. Bogusław WÓJCIK
II Edycja - 2000
6. Antoni ODZIMEK
7. Stanisław MAŁUSZEK
8. Janusz LANDECKI
9. Czesław SKALSKI
10. Jan ZIOBERSKI
III Edycja - 2001
11. Józed BRELIK
12. Zbigniew DADOK
13. Witold JARANTOWSKI
14. Krzysztof ORKISZ
15. Leszek STASIAK
IV Edycja - 2002
16. Józef CISOWSKI
17. Edward CZERNIEC
18. Roman DOLATA
19. Bogdan KLAUZA
20. Wojciech MALCZYK
21. Kazimierz MODZELEWSKI
22. Jan PAWLAK
23. Dionizy PRASEK
24. Paweł SAAR
V Edycja - 2003
25. Janusz CHMIELEWSKI
26. Jan FIRST
27. Edward GĘBALA
28. Józef JESION
29. Aleksander KWAŚNIEWSKI - Prezydent RP
30. Wiesław RAPA
31. Henryk ROSPARA
32. Stefan RYNOWIECKI
33. Andrzej UMIŃSKI
VI Edycja - 2004
34. Leszek JANOWSKI
35. Jan KLIMEK
36. Tadeusz KLIŚ
37. Henryk KLUSKA
38. Zbigniew LENART
39. Zbigniew ŁADZIŃSKI
40. Zdzisław ŁAPIŃSKI
41. Edmund PAPROCKI
42. Bolesław PIOTROWSKI
43. Maciej PRUSZYŃSKI
44. Gustaw ŚLIWA
45. Tadeusz WITKOWSKI
VII Edycja - 2005
46. Elżbieta BABULA
47. Włodzimierz BINIEK
48. Franciszek DEGENER
49. Tadeusz STARUCH
50. Włodzimierz SZORDYKOWSKI
51. Andrzej SZYDŁOWSKI
52. Zdzisław TRELA
53. JE ks. bp. Stanisław WIELGUS - Biskup płocki
VIII Edycja - 2006
54. Marek BUTRYM
55. Zenon DĘBICKI
56. JE ks. kard. Stanisław Dziwisz - Arcybiskup metropolita krakowski
57. Aleksander GAJEWSKI
58. Brunon GAJEWSKI
59. JE ks. kard. Józef Glemp - Prymas Polski
60. Jan GÓRSKI
61. Stefan GRZESIKIEWICZ
62. Adam IZYDORCZYK
63. Lech JANDA
64. Tomasz LINK
65. Ryszard LEWIŃSKI
66. Hans-Werner MÜLLER - b. Sekretarz Generalny UEAPME
67. Stefan PAWLAK
68. Zygmunt SKRZYPEK
69. Tadeusz STEIGERT
70. Stanisław SZYMAŃSKI
71. Jan WITKOWSKI
72. Tadeusz WRONA - Prezydent miasta Częstochowy
IX Edycja - 2007
73. Zdzisław ADAMCZEWSKI
74. Józef CZARNECKI
75. Krystyna FOLTYN
76. Iwona GAWAŁKIEWICZ
77. Kazimierz GÓRALCZYK
78. Emil GÓRNISIEWICZ
79. Wiesław HANDZLIK
80. Józef HERMANOWICZ
81. Władysław JEFREMIENKO
82. Jna KOZŁOWSKI - Marszałek województwa pomorskiego
83. Franciszek KALETKA
84. Wojciech KANDULSKI - pośmiertnie
85. Piotr KRAKOWSKI
86. Stefan KĘSICKI
87. Romuald MIETKOWSKI
88. Ryszard MINKIEWICZ
89. Stanisław PĘTLAK
90. Wiesław SINKIEWICZ - pośmiertnie
91. Joachim SPRUŚ
92. Zenon SIUDAKIEWICZ
93. JE ks. bp.  Wiktor SKWORC - Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej
X Edycja - 2008
94. Anna ADAMCZYK
95. Zdzisław ARANOWSKI
96. Józef BOCHENEK
97. Stefan BUŚ
98. Stanisław BUTKA
99. Wacław ERBER
100. Tadeusz DUDA
101. Rafał Franciszek DUTKIEWICZ - Prezydent miasta Wrocławia
102. Kazimierz DZIADOŃ
103. Antoni GÓRSKI
104. Jan IWAŃSKI
105. Zdzisław JUSIS
106. Mirosław JUSZCZAK
107. Józef KIKTA
108. Jarosław KOCELA
109. Aleksander KONDRATIUK
110. Wincenty KRASA
111. Jan KULIK
112. ks. Kan. Henryk KUCZOB - Duszpasterzr rzemiosła śląskiego
113. Emil kunysz
114. Florian LESIK
115. Jan LEWANDOWSKI
116. Stanisław MARCZAK
117. Paweł MOLIN
118. Mieczysław NASTAJ
119. Mieczysław NOWAK
120. Kazimierz RACHOWIECKI
121. Bronisław SAWICKI
122. Wolfgang SCHULHOFF - Prezes Izby Rzemieślniczej w Düsseldorfie
123. Michał SKUBISZEWSKI
124. Aleksander STANKIEWICZ
125. Lucjan STAŃKO
126. Jan STOPPEL
127. Stanisław SZEWCZYK
128. Piotr ŚWIDERSKI
129. Aleksander TECŁAW
130. Józef TRZCIŃSKI
131. Andzrej TRZPIL
132. Marian WÓJCIK
133. Marian Edmund ZĄBEK
XI Edycja - 2009
134. Zenon BORNY
135. Zbigniew CHMURA
136. Bogdan Włodzimierz CHRZANOWSKI
137. Janusz CHWAJOŁ
138. Włodzimierz CZERENIEWSKI
139. Aleksander FILAK
140. Tadeusz FRANKOWICZ
141. Jerzy GAJDOSZ
142. Jan GOGOLEWSKI
143. o. Jan GOLONKA - Opiekun pielgrzymek rzemiosła na Jasna Górę
144. Maksymilian GOŁĄBEK
145. Józef GOŁĘBIEWSKI
146. Andrzej HADRYSIAK
147. Ryszard HOCHEL
148. Marian KACZKOWSKI
149. Ryszard KACZOROWSKI - Prezydent RP na Uchodźstwie
150. Henryk KOŁAKOWSKI
151. Andrzej KONDRACKI
152. Stanisław KOZYRSKI
153. KS. Eugeniusz MAKULSKI - Pierwszy kustosz Sanktuarium w Licheniu
154. Jan MALINOWSKI
155. Jerzy MAŁY
156. Jan OLCZAK
157. Antoni OSTROWSKI
158. Waldemar PACUD
159. Józef PERNIOK
160. Karol PUFAL
161. Wacław RAK
162. Tadeusz RUCIŃSKI
163. Bohdan STANKIEWICZ
164. Wiesław SZAJDA
165. Jan SZYNAKA
166. Adam TETELA
167. Roman TROJANOWICZ
168. Franciszek WĘGRZYN
169. Franciszek WURSZT
170. Julian ŻUKOWSKI-OSTROCHULSKI
XII Edycja - 2010
171. Stanisław ADAMUS
172. Janina BAJDA
173. Franciszek BALDOWSKI
174. Jan BŁASZKIEWICZ
175. Jan CIĄPAŁA
176. Andrzej CZESKI
177. Wiesław GABRYSIAK
178. Stefan HARASIM
179. Andrzej HERMAN
180. Krzysztof HNAT
181. Ryszard KĘCIK
182. Józef KONDRAT
183. Adam KRUPA
184. Tadeusz KRZESZKOWIAK
185. Lech ŁAPIŃSKI
186. Jacek MARCINKOWSKI
187. Stanisław MĄDRY
188. Ryszard ODRZYWOLSKI
189. Krzysztof OLEKSIK
190. Kazimierz PŁOCKE - Poseł na Sejm
191. Wiktor POLAK
192. Anna ROCHOWSKA
193. Stefan RYBICKI
194. Zygmunt RZUCIDŁO
195. Andrzej SKONIECZNY
196. Włodzimierz SOKÓŁ
197. Tadeusz SZEWCZYK
198. Kazimierz SZLOSEK
199. Zenon SZMIDCHEN
200. Zbigniew ŚWIADEK
201. Leonard ŚWISZCZEWSKI
202. Jerzy TOMASIK
203. Stanisław ZMIERCZAK
204. Horst ZWIOREK
205. Jan ŻUKOWSKI
206. Florian ŻWIREK
207. Cech Rzemiosł Różnych w Łukowie
XIII Edycja - 2011
208. Józef ABRAM
209. Ryszard BERENSZTEJN
210. Witold BUCZYŃSKI
211. Wiesław CHAMIENIA
212. Kazimierz CHMURA
213. Tadeusza CYGERT
214. Jan DEPTUCH
215. Henryk DEPTUŁA - pośmiertnie
216. Józef DREINERT
217. Adam DYCZKOWSKI – Ks. Biskup kapelan Izby Rzem. w Zielonej Górze
218. prof. Wiesław Maria GRUDZEWSKI -  Politechnika Warszawska
219. Józef JASICA
220. Andrzej JANKÓW
221. Wiesław KAFEL
222. Jan KARPIEL
223. Tadeusz KIEREPKA
224. Janusz KOWALSKI
225. Eugeniusz KOWALSKI
226. Aleksander KRÓLAK
227. Gerard LAMPKOWSKI
228. Zygmunt LISOWSKI
229. Władysław ŁACHACZ
230. Józef MAJCHRZAK
231. Zbigniew NOWAK
232. Wiesław OCHOCIŃSKI
233. Antoni PEC
234.  Jan PODGÓRSKI
235. Janusz PUCUŁEK
236. Dieter PHILIPP - Prezes Izby Rzemieślniczej w Aachen
237. Józef ROGALEWSKI
238. Józef SEBESTA - Marszałek województwa opolskiego
239. Roman SOPYŁA
240. Marek SKORASZEWSKI
241. Zygmunt STABROWSKI
242. Adam SZATKOWSKI
243. Rajner SZIC
244. Lesław WILIŃSKI
245. Ernest WRÓBEL
246. Józef TORZEWSKI
247. Janina TYRCZ
248. Józef WASZEK
249. Włodzimierz ZIMNY
XIV Edycja - 2012
250. Bolesław ADAMIK
251. Janusz BAŃKOWSKI
252. Jan BARSZCZ
253. Marian BIAŁAS
254. Eugeniusz BOCER
255. Zygmunt CELIŃSKI
256. Jan CHOJNOWSKI
257. Czesław DREWA
258. Adam GOŁEMBOWSKI
259. Marian GOŁĘBIEWSKI
260. Marian GOMUŁA
261. Bogdan GORZYCKI
262. Jerzy GRYBOŚ
263. JE ks. kard. Henryk GULBINOWICZ - Arcybiskup Senior wrocławski
264. Krzysztof HILDENBRANDT - Prezydent miasta Wejherowo
265. Marek JAKUBOWICZ
266. Marian KASPRZAK
267. Jerzy KLICH
268. Edward KLUZA
269. Karol KOHLBRENNER
270. Henryk KOPICZYŃSKI
271. Janina KORSAK
272. Andrzej KOWALSKI
273. Bronisław LIPKA
274. Anna LESIAK
275. Józef NIEMIEC
276. Janusz NOSOWICZ
277. JE ks. kard. Kazimierz NYCZ - Arcybiskup metropolita warszawski
278. Jerzy OMIOTEK
279. Olgierd RUSINEK
280. Piotr SEMPOWICZ
281. Zygmunt SIKORA
282. Adam SOWA
283. Waldemar STOJAK
284. Augustyn SZCZERBA
285. Józef SZYKUĆ
286. Franciszek TARGOSZ
287. Eryk WETZEL
288. Feliks WITKOWSKI
289. Krzysztof ZAWADZKI
290. Janusz ZDORT
291. Zygmunt ŻEBROWSKI
292. Leopold ŻUREK
293. Małopolski Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych w Krakowie
294. Cech Rzemiosł Różnych w Nowym Tomyślu
295. Cech Rzemiosł Różnych w Tucholi
296. Cech Rzemiosł Różnych Międzychodzko-Drezdenecki w Międzychodzie
XV Edycja - 2013
297. Paweł ADAMOWICZ - Prezydent miasta Gdańska
298. Zofia ANTOLAK
299. ks. Marek BŁAŻEJCZYK - Kapelan rzemiosła starogardzkiego
300. Zdzisław BĘBEN
301. Marian BOBRUCKI
302. Jan BREITSCHEIDEL
303. Zenon BUŃKOWSKI
304. Andrzej DANEK
305. Tadeusz DUBICKI - Burmistrz miasta Międzyrzecze
306. Ryszard DYDERSKI
307. JE ks. kard. Andrzej DZIĘGA - Arcybiskup metropolita szczecińsko-kamieński
308. Lech JANCZAK
309. Józef JANUSZKIEWICZ
310. Aleksander KACZMAREK
311. Maciej KALISKI
312. Michał KANIEWSKI
313. Tadeusz KANIEWSKI
314. Jerzy KIRKLO
315. Janusz KMIECIK
316. Tadeusz KOLAŃCZYK
317. Mieczysław KROCZEK
318. Marian KULIŃSKI
319. Bogusław KUNOWSKI
320. Henryk MAJZLIK
321. Ryszard MARCHIŃSKI
322. Henryk NOWOK
323. Dariusz ODALANOWSKI
324. Tomasz PANECKI
325. Paweł PORTALEWSKI
326. Kazimierz SAMOKAR
327. Aleksandra SAS
328. Zygmunt SIEROSŁAWSKI
329. Jan SÓJKA
330. Kazimierz SMOLIŃSKI
331. Stefan TOMCZAK
332. Franciszek USZKO
333. Wacław WITKOWSKI
334. Franciszek ZIMON
335. Ireneusz ŻACZEK
336. Jacek MAJCHROWSKI - Prezydent miasta Krakowa
XVI Edycja - 2014
337. Roman ADAMCZUK
338. Piotr ANTOSZEWSKI
339. Andrzej BARSKI
340. Ryszard BEDNARSKI
341. Stefan DAMENTKA
342. Jan DŁUGOSZ
343. Ryszard DŹWINIEL – Burmistrz miasta Bielawy
344. Joanna FABISIAK - Poseł na Sejm RP
345. Tomasz FRONCISZ
346. Tadeusz FERENC - Prezydent miasta Rzeszowa
347. Henryk Leszek GRABOWSKI
348. Zygmunt GUCZE
349. Ryszard GLAPA
350. Jan GOLONKA
351. Tadeusz GORGOSZ
352. Marek HORNIAK
353. Tadeusz JANUSZKIEWICZ
354. Jan JAWORSKI
355. Piotr KOPERSKI
356. Henryk KRUSZELNICKI
357. Kazimierz KURAL
358. Henryk KUŚNIERZ
359. Zbigniew LACHOWICZ
360. Andrzej LEWKOWICZ
361. Mieczysław LIPOWSKI
362. Andrzej MACIUSZEK
363. Janusz MICHALSKI
364. Zdzisław NYCZ
365. Adam OSTROWSKI
366. Eugeniusz NAWROT
367. Grzegorz PELLOWSKI
368. Stefan POKŁADECKI
369. Jerzy PRZEŹDZIAK
370. Andrzej ROGOZIŃSKI - Burmistrz miasta Wolsztyna
371. Marian RÓŻYCKI
372. Leszek SKULIMOWSKI
373. Jerzy SUCHOMSKI
374. Stanisław SYGUŁA
375. Piotr SZUL
376. Stanisław TĘPIŃSKI
377. Władysław TYRKA
378. Jerzy WALTAR
379. Zenon WITULSKI
380. Sylwester WOJCIESZEK
381. Janusz WOJS
382. Spółdzielnia Rzemieślnicza „OTWOCK” w Otwocku
383. Cech Rzemiosł Metalowych w Bydgoszczy
XVII Edycja - 2015
384. Andrzej ANTCZAK
385. Ireneusz BARTOSZEWICZ
386. Wojciech BASIŃSKI
387. Eugeniusz CIBA
388. Jerzy CICHOWICZ
389. Edward CHYC MAGDZIN
390. Władysław DANISZEWSKI
391. Andrzej DAŃKÓW
392. Tadeusz DUSZA
393. Stanisław FURTAK
394. Włodzimierz GIERYSZEWSKI
395. JE ks. kard. Sławoj Leszek Głódź - Arcybiskup metropolita gdański
396. Mieczysław GRODZKI
397. Janusz JABCZYŃSKI
398. Marian JANAS
399. Tadeusz JASSA
400. Jan KACZMAREK
401. Józef KAMIŃSKI
402. Paweł KANIA
403. Stanisław KIBAŁO
404. Bogdan KOKOLUS
405. Jan KOŃCZAK
406. Jan KNUŻYŃSKI
407. Czesław KRUPA
408. Henryk KULESZA
409. Stanisław LEŚKO
410. Józef LIWIŃSKI
411. Józef LIZAK
412. Krzysztof ŁYSKAWA
413. Irena MARZEC
414. Robert MINKINA
415. Michał MRÓWKA
416. Stanisław MUDRYK
417. Wacław NAPIERAŁA
418. Krzysztof OLSZYCKI
419. Bogusław PASTERNAK
420. Tadeusz PATECKI
421. Lidia PIOTROWSKA
422. Marian PIETRZAK
423. Bernard POPŁAWSKI
424. Halina POPOWICZ
425. Stefan PRZEBINDOWSKI
426. Sergiusz SIEMIONKO
427. Izabela SIENKIEWICZ
428. Kazimierz STAŃCZYK
429. Adam STRUZIK - Marszałek województwa mazowieckiego
430. Wacław SUPA
431. Jerzy SZORNAK
432. Eugeniusz ŚLAWSKI
433. Krzysztof TRZCIŃSKI
434. Adam WARZYBOK
435. Władysław WAWDEJUK
436. Tomasz WIKA
437. Adolf WIĘCEK
438. Andrzej WOJCIECHOWSKI
439. Marian WRÓBLEWSKI
440. Adam WYKRĘT
441. JE ks. kard. Wojciech ZIEMBA - Arcybiskup metropolita warmiński
442. Lucyna Zienkiewicz
443. Krzysztof ŻAK
444. Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Grudziądzu
XVIII Edycja - 2016
445. Jacek BABULA
446. Janusz BATOR
447. Wojciech BISIKIEWICZ
448. Tadeusz BOMBA
449. Zdzisław BUDZYŃSKI
450. Józef BURZYKOWSKI
451. Stefan CEGLAREK
452. Stanisław CHODYNA
453. Tadeusz DĄBROWSKI
454. Bogdan DĄBROWSKI
455. Antoni DUŹ
456. Marian FORNALSKI
457. Ryszard GENGE
458. Krzysztof GORAJEWSKI
459. Włodzimierz IDZIOR
460. Jerzy JEDLIŃSKI
461. Jan KALIŃSKI
462. ks. Prałat Henryk LEW KIEDROWSKI - Duszpasterz rzemiosła gdyńskiego
463. Fryderyk KOCJAN
464. Leszek KOPRUCKI
465. Lech KOSIAKOWSKI
466. Tadeusz KOSIŃSKI
467. Józef KOŚCIUKIEWICZ
468. Jerzy KURCZOK
469. Bogusław KULESZA
470. Jan LEWANDOWSKI
471. Mirosław ŁATAŚ
472. Franciszek MALIK
473. Aleks MASIAK
474. Zenon MATYSIK
475. Stanisław MICHAŁOWICZ
476. Henryk MILCZARKOWSKI
477. Tadeusz MOCKAŁO
478. Andrzej MOTYL
479. Jerzy NENKO
480. Tomasz NIESIOŁOWSKI
481. Michał NOWACKI
482. Stefan NUREK
483. Zofia PIETRUSZKA
484. Halina POBOŻY
485. Jadwiga PRĘDOTA
486. Edward Tomasz POŁASKI
487. Piotr RACIS
488. Bogdan ROSZEWSKI
489. Zbigniew SARAPATA
490. Roman SOBIECKI
491. Zbigniew STENCEL
492. Mieczysław STRUK - Marszałek Województwa Pomorskiego
493. Mieczysław SAS
494. Stanisław STANKOWSKI
495. Waldemar TUNKIEWICZ
496. Franciszek TROCHOLEPSZY
497. Leszek TRUSKOLAWSKI
498. Marian TYRZYK
499. Marian WENTA
500. Henryk WIŚNIEWSKI
501. Kazimierz WOJTAS
502. Michał WÓJCIK
503. Jerzy ZAŁOGA
504. Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Gryfinie
505. Cech Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m.st. Warszawy
506. Związek Zakładów Doskonalenia Zawodowego w Warszawie
XIX Edycja - 2017
507. Tadeusz BANASZEK
508. Edmund BARCZYK
509. Stanisław BIEDA
510. Czesław BISIKIEWICZ
511. Rafał BRUSKI - Prezydent miasta Bydgoszczy
512. Grzegorz BUDA
513. Mieczysław BYKS
514. Stanisław CHABIOR
515. Adam WIKA CZARNOWSKI
516. Bogdan CZERWIŃSKI
517. Zenon CZŁECZYŃSKI
518. Tadeusz GARGAS
519. Marian GAWRON
520. Kazimierz GŁĄB
521. Marek HIRT
522. Janusz HOFBAUER
523. Marcin JABŁOŃSKI
524. Ernestyn JANETA
525. E. Ks. Bp. Andrzej JEŻ - Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej
526. Wiesław JÓRASZ
527. Piotr JÓŹWIAK
528. Andrzej JUNCEWICZ
529. Irena KARPIUK
530. Gracjan KICIŃSKI
531. Antoni KŁOSOWSKI
532. Stanisław KOLEŚNIK
533. Józef KONARCZAK
534. Jolanta KOSAKOWSKA
535. Karol KOWALSKI
536. Jan KOTWICA
537. Bogusława KUŚ
538. Józef ŁUŃSKI
539. Lech MALCZYK
540. Edward Maniura - Burmistrz miasta Lublińca
541. Stanisław MATEJKIEWICZ
542. Stanisław MAZUR
543. Elżbieta MARKOWSKA
544. Józef MĄCZKOWSKI
545. Stanisław MORAWSKI
546. Mirosław MOSTOWY
547. Ryszard NOWAK - Prezydent miasta Nowego Sącza
548. Jadwiga ODZIMEK
549. Alojzy PABIAN
550. Jadwiga PIOTROWSKA
551. Bożenna RUTKOWSKA
552. Michał SAMOTYJA
553. Walenty Tomasz SIEDLANOWSKI
554. Zygmunt Sitek
555. Zdzisław SMOLIBOWSKI
556. Henryk SOSNÓWKA
557. Zbigniew STAWICKI
558. Czesław STEFANIAK
559. Stanisław SZCZĘSNY
560. Zbigniew Szyca
561. Włodzimierz SZYMAŃSKI
562. Tadeusz WALCZAK
563. Sławomir Werewka
564. Bronisław WESOŁOWSKI
565. Franciszek WIDERA
566. Waldemar WIŚNIEWSKI
567. Wiesław ZUZEK
568. Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śl.
569. Cech Rzemiosł Różnych w Dąbrowie Górniczej
570. Wojewódzki Cech Kominiarzy w Opolu
571. Spółdzielnia Rzemieślnicza „Wielobranżowa” w Płocku
XX Edycja - 2018
572. Stanisław BAŃBOR
573. Jan BUDNY
574. Wioletta BUJAK
575. Jan CISZEK
576. Marian CYCOŃ
577. Kazimierz DUDZIK
578. Jacek DUTKIEWICZ
579. Tadeusz DONOCIK
580. Tadeusz FOGIEL
581. Prałat Władysław JAGUSTYN - Duszpasterz Rzemiosła Podkarpackiego
582. Stanisław JAROSZ
583. Tadeusz KAWKA
584. Janina KERKER
585. Zdzisław KŁOS
586. Jan KOSIK
587. Andrzej KOZAK
588. Stefan KRZOSEK
589. Tadeusz KURPIEL
590. Leoncjusz ŁAWRYNOWICZ
591. Ryszard MAJCHROWSKI
592. Stefan MARCINIAK
593. Janusz MOLENDA
594. Ryszard MURAWSKI
595. Jan PODKÓWKA
596. Ryszard RAMIĄCZEK
597. Stanisław RYNKIEWICZ
598. Karol STOSIEK
599. Sławomir SZATKOWSKI
600. Stanisław WALICA
601. Leszek WICHEREK
602. Antoni WOJCIECHOWSKI
603. Leszek WOJTKOWIAK
604. Witold TOMALA
605. Tadeusz ZDUNEK
606. Cech Metalowy z Lublina
607. Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości z Włodawy
XXI Edycja - 2019
608. Benedykt ANTCZAK
609. Beskidzka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bielsku Białej
610. Krzysztof BOCER
611. Andrzej BULE
612. Adam CHOROSZY
613. Bogdan CZERKAS
614. Marian CZERWIŃSKI
615. Halina DĄBROWSKA
616. Tadeusz DEGOWSKI
617. Józef DRABIK
618. Marek DRZAŻDŻYNSKI
619. Zdzisław DUDA
620. Krystyna DZIELSKA
621. Jan GÓRALCZYK
622. Zbigniew GUMUŁA
623. Jan KAMPA
624. Bożena KAPCZYŃSKA
625. Tomasz KOSTUŚ
626. Ludwik KOWALSKI
627. Jacek KUCHARSKI
628. Stanisław KURZAWSKI
629. Andrzej KUTA
630. Marek ŁESKE
631. Franciszek ŁUKASZEWICZ
632. Janina ŁYSAKOWSKA
633. Grzegorz MIELNICKI
634. Jan MIODEK
635. Bolesław OLEJNICZAK
636. Włodzimierz OSTROWSKI
637. Mariusz PIĄTKOWSKI
638. Władysław POCHYLSKI
639. Tadeusz RADZISZEWSKI
640. Wiesław RATAJCZAK
641. Robert ROMANOWSKI
642. Wojciech SIWCZYŃSKI
643. Piotr SOKOŁOWSKI
644. Józef SZTORC

 

Regulamin nadawania Szabli Kilińskiego

Wniosek o nadanie Szabli Kilińskiego

związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018