Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 11/05/2020

Analiza wpływu pandemii COVID-19 na stan firm rzemieślniczych na podstawie ankiety Izby Rzemieślniczej w Katowicach

Panująca od marca 2020 roku epidemia koronawirusa w Polsce popchnęła wielu przedsiębiorców nad skraj przepaści – przedsiębiorcy z dnia na dzień stracilimożliwość prowadzenia działalności gospodarczej, a tym samym zdobywania jakichkolwiek środków do życia. Do katowickiej Izby Rzemieślniczej, od samego początku wprowadzania obostrzeń, docierały dramatyczne głosy rzemieślników, informujące o ich pogarszającej się sytuacji. W odpowiedzi na apele rzemieślników z prośbą o pomoc, katowicka Izba Rzemieślnicza wykonała szereg działań, m.in. przeprowadziła badanie Analiza wpływu pandemii COVID-19 na stan firm rzemieślniczych.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 5-9 maja 2020 roku, metodą CAPI (badanie ankietowe wspomagane komputerowo), wzięło w nim udział 72 uczestników (rzemieślników, przedsiębiorców, właścicieli firm sektora MŚP w województwie śląskim). Większość uczestników badania, reprezentuje firmy najmniejsze, zatrudniające od 1 do 9 pracowników (69,4%), wśród dominujących branż znalazła się branża fryzjerska, optyczna, spożywcza, budowlana. W ankiecie udział wzięli również przedstawiciele branż fotograficznej, motoryzacyjnej, gastronomicznej i hotelarskiej, produkcyjnej, krawieckiej, metalowej oraz meblowej. 77,8%.

Analiza wpływu pandemii COVID-19 na stan firm rzemieślniczych na podstawie wyników ankiety dostępna jest TUTAJ.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018