Nowy przewodnik Ministerstwa Cyfryzacji „Chmura dla przedsiębiorców”

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało nowy przewodnik, mający na celu wprowadzenie firm do rozwiązań chmurowych (Cloud), oraz dlaczego są one ważne przy rozwijaniu firmy. Przewodnik ten w formie PDF jest załączony do obejrzenia na końcu artykułu. We współpracy trzech instytucji – Centralnego Ośrodka Informatyki, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii – powstał nowy przewodnik, który ma na celu wesprzeć przedsiębiorców w transformacji cyfrowej swoich firm. „Chmura dla przedsiębiorców” to baza wiedzy zawierająca porady, przykłady zastosowania nowoczesnych technologii oraz ważne informacje dotyczące korzystania z chmury.

Wraz z dynamicznym rozwojem technologicznym, cyfrowa transformacja biznesu staje się nieodłączną częścią strategii wielu przedsiębiorstw. Dla wsparcia tego procesu przygotowaliśmy specjalny przewodnik, który ma na celu ułatwienie przedsiębiorcom korzystania z nowoczesnych technologii – zarówno tym, którzy rozpoczynają działania z chmurą, jak i dla tych bardziej zaawansowanych użytkowników. „Chmura dla przedsiębiorców” to kompleksowy podręcznik, który opisano prostym językiem, aby każdy przedsiębiorca mógł z łatwością zrozumieć złożone zagadnienia technologiczne. Przewodnik składa się z 7 rozdziałów obejmujących tematykę – od podstawowych do zaawansowanych technologii chmurowych, a także istotne aspekty prawne i zapewnienie cyberbezpieczeństwa.

Narzędzie to ma na celu nie tylko wesprzeć większe przedsiębiorstwa w ich transformacji cyfrowej, ale także pomóc mikro i małym firmom w przygotowaniu do tego procesu. Dzięki przykładom zastosowania nowoczesnych technologii oraz praktycznym wskazówkom, przedsiębiorcy mogą lepiej zrozumieć potencjał chmury obliczeniowej jako katalizatora zmiany technologicznej w biznesie.

Zachęcamy do zapoznania się  i  zgłaszania uwag, komentarzy oraz pomysłów na dalszy rozwój tego narzędzia na adres: pcho@cyfra.gov.pl.

Materiał do pobrania:
Przewodnik Chmura dla przedsiębiorców

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji