Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 03/01/2019

Rzecznik MŚP złożył wniosek do Premiera RP o wydłużenie terminu rejestracji małego ZUS

Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, złożył wniosek do Premiera RP o wydłużenie terminu rejestracji dla beneficjentów tzw. małego ZUS.

Jak podaje biuro Rzecznika MŚP Adam Abramowicz wystosował pismo do Premiera Mateusza Morawieckiego, w którym wnioskuje o wydłużenie do końca stycznia 2019 r. terminu zawiadamiania ZUS o zmianie tytułu ubezpieczenia działalności przez przedsiębiorców. W pierwotnej wersji pomysł niższych składek dla mnie zarabiających nie był ograniczony czasowo, teraz przedsiębiorcy mają czas tylko do 8 stycznia na złożenie odpowiednich dokumentów.

Z małego ZUS skorzystać będą mogli podatnicy, których przychód w 2018 r. nie przekroczył 30-krotności minimalnego wynagrodzenia, czyli 63 tys. zł. Może się jednak okazać, że z tej zmiany skorzysta niewielu właścicieli firm, ponieważ zwyczajnie nie zdąży złożyć dokumentów do 8 stycznia lub nie ma nawet świadomości, że takie rozwiązanie już funkcjonuje.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią listu.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018