Praga na wzór. Projektowanie z rzemiosłem

25 października to dzień otwarcia wystawy Praga na wzór. Projektowanie z rzemiosłem w Muzeum Warszawskiej Pragi. Wystawie towarzyszą liczne warsztaty i spotkania.

Eksperymenty, prototypy, dzieła rąk – te wszystkie określenia oddają charakter eksponowanych przedmiotów. Jednak proces twórczy oraz techniki powstawania są równie ważne, co produkt końcowy. Wystawa na nowo odkrywa pracownie mistrzów rzemiosła, nadając przedmiotom codziennego użytku unikatową wartość. Łączy współczesne projektowanie z tradycyjnym rzemiosłem, gdzie świeże spojrzenie młodego pokolenia zderza się z doświadczeniem liczonym w dekadach. Spotkanie artystów i rzemieślników tworzy alternatywę dla masowej produkcji i powtarzalności.

Wystawa jest podsumowaniem 3-letniego programu edukacyjnego prowadzonego przez Muzeum Warszawskiej Pragi oraz Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Kuratorami programu są: Katarzyna Chudyńska-Szuchnik z Muzeum Warszawskiej Pragi i Paweł Jasiewicz z Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wystawa czynna będzie do 14 kwietnia 2019 r.

Muzeum Warszawskiej Pragi
ul. Targowa 50/52
03-733 Warszawa

Praga na wzór. Projektowanie z rzemiosłem