Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Rada Duszpasterska - bieżące informacje

Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego 2016 tematem spotkania Rady Duszpasterskiej
02.03.2016

W siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie Krajowej Rady Duszpasterskiej Rzemiosła. Wzięli w nim udział przedstawiciele regionalnych izb rzemieślniczych i ich opiekunowie duchowni.

Spotkanie otworzył i prowadził przewodniczący Rady Kazimierz Góralczyk oraz Krajowy Duszpasterz Rzemiosła ks. kan. Krzysztof Rusiecki. Posiedzenie rozpoczęło się od przedstawienia historii sanktuarium grodowieckiego oraz sanktuariów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, przez ks. Mariusza Kołodzieja kustosza

Podczas dyskusji omówiono stan przygotowań do XXXV Pielgrzymki Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę, która odbędzie się 26 czerwca 2016 roku, a jej organizatorem będzie Izba Rzemieślnicza i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze. Hasłem tegorocznej pielgrzymki będzie:  Rzemiosło z Maryją Bramą Miłosierdzia.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej Rzemiosła zakończyła wspólna modlitwa, poprowadzona przez ks. kan. Krzysztofa Rusieckiego.

 

związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018