Master of Beauty – Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego to ogólnopolska impreza organizowana nieprzerwanie od 1992 roku przez Ogólnopolską Komisję Fryzjersko-Kosmetyczną Związku Rzemiosła Polskiego oraz Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu. Współorganizatorem Konkursu są również Międzynarodowe Targi Poznańskie. Udział fryzjerów w Mistrzostwach stwarza nie tylko okazję do zaprezentowania najwyższych umiejętności fachowych, ale stanowi także efektowną formę doskonalenia zawodowego. Co roku kilkuset juniorów i seniorów bierze udział w siedemnastu konkurencjach. Najlepsi spośród nich reprezentują Polskę na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata.

Zakres Master of Beauty – Otwartych Mistrzostw Fryzjerstwa Polskiego:

Konkurs we Fryzjerstwie odbywa się w dwóch kategoriach. Każda z kategorii podzielona jest na fryzjerstwo damskie i męskie:

W konkurencjach Makijaż Profesjonalny, Przedłużanie i Zagęszczanie Włosów oraz Stylizacja zawodnicy muszą mieć ukończony 18 rok życia.
W konkurencji Barbering mogą wziąć udział zarówno uczniowie szkół fryzjerskich, jak i pracujący barberzy oraz fryzjerzy.