Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego

Master of Beauty - Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego to ogólnopolska impreza organizowana nieprzerwanie od 1992 roku przez Ogólnopolską Komisję Fryzjersko-Kosmetyczną Związku Rzemiosła Polskiego oraz Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu. Współorganizatorem Konkursu są również Międzynarodowe Targi Poznańskie. Udział fryzjerów w Mistrzostwach stwarza nie tylko okazję do zaprezentowania najwyższych umiejętności fachowych, ale stanowi także efektowną formę doskonalenia zawodowego. Co roku kilkuset juniorów i seniorów bierze udział w siedemnastu konkurencjach. Najlepsi spośród nich reprezentują Polskę na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata.

Zakres Master of Beauty - Otwartych Mistrzostw Fryzjerstwa Polskiego:

  • Fryzjerstwo
  • Barbering
  • Makijaż Profesjonalny
  • Przedłużanie i Zagęszczanie Włosów
  • Stylizacja

Konkurs we Fryzjerstwie odbywa się w dwóch kategoriach. Każda z kategorii podzielona jest na fryzjerstwo damskie i męskie:

  • Juniorzy – uczniowie i młodzi fryzjerzy w wieku do 21 lat. Zawodników zgłaszają izby rzemieślnicze, cechy, szkoły oraz inne instytucje i organizacje
  • Seniorzy – osoby, które ukończyły 21 lat oraz posiadają kwalifikacje w zawodzie fryzjer tj; świadectwo czeladnicze lub dyplom mistrzowski lub dyplom potwierdzających kwalifikacje w zawodzie technik usług fryzjerskich lub inny równorzędny.

W konkurencjach Makijaż Profesjonalny, Przedłużanie i Zagęszczanie Włosów oraz Stylizacja zawodnicy muszą mieć ukończony 18 rok życia.
W konkurencji Barbering mogą wziąć udział zarówno uczniowie szkół fryzjerskich, jak i pracujący barberzy oraz fryzjerzy.

związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018