Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Laureaci Nagrody Literackiej im. Władysława Reymonta w latach 1994 – 2009

Laureaci Nagrody Literackiej im. Władysława Reymonta w latach 1994 – 2009
I edycja
Monika Żeromska Za książkę roku
Piotr Kuncewicz Za książkę roku
II edycja
Jan Józef Szczepański Za twórczość całego życia
Anna Bolecka Za książkę roku
Andrzej Zaniewski Za książkę roku
III edycja
ks. Jan Twardowski Za twórczość całego życia
Wojciech Żukrowski Za twórczość całego życia
IV edycja
Ludmiła Marjańska Za twórczość całego życia
Janusz Krasiński Za twórczość całego życia
Wiesław Myśliwski Za książkę roku
V edycja
Krystyna Kolińska Za twórczość całego życia
Lesław Bartelski Za twórczość całego życia
Włodzimierz Odojewski Za twórczość całego życia
Andrzej Braun Za książkę roku
VI edycja
Tadeusz Różewicz Za twórczość całego życia
Olga Tokarczuk Za książkę roku
VII edycja
Zygmunt Kubiak Za twórczość całego życia
Marek Bieńczyk Za książkę roku
VIII edycja
Tadeusz Konwicki Za twórczość całego życia
Jarosław Abramow-Newerly Za książkę roku
Tadeusz Kolańczyk Nagroda Specjalna
Hanna Kirchner Wyróżnienie
IX edycja
Marek Nowakowski Za twórczość całego życia
Krzysztof Gąsiorowski Za książkę roku
Wiesław Henryk Kluczyński Nagroda Specjalna
Ludwik Błażejewski Wyróżnienie
Zofia Gągała-Bohaczyk Wyróżnienie
X edycja
Witold Zalewski Za twórczość całego życia
Ryszard Kapuściński Za książkę roku
Jan Klimek Nagroda Specjalna
Antoni Kiec Nagroda Specjalna
Cezary Sarzyński Wyróżnienie
Chór Rzemieślniczy „Moniuszko” Wyróżnienie
XI edycja
Marian Grześczak Za twórczość całego życia
Zbigniew Jerzyna Za książkę roku
Jan Zioberski Nagroda Specjalna
Ryszard Kulpiński Wyróżnienie
Marek Wojtal Wyróżnienie
Andrzej Schmidtke Wyróżnienie
XII edycja
Jerzy Ficowski Za twórczość całego życia
Tomasz Łubieński Za książkę roku
Zbigniew Domino Za książkę roku
Ewa Prochaczek Nagroda Specjalna
prof. Janusz Maciejewski Wyróżnienie
Jolanta Lothe Wyróżnienie
Piotr Lachmann Wyróżnienie
Chór Męski „HARMONIA” Wyróżnienie
Krzysztof Winicjusz Jezierski Wyróżnienie
Adam Nowak Wyróżnienie
XIII edycja
Julia Hartwig Za twórczość całego życia
Eustachy Ryski Za książkę roku
Roman Śliwonik Za książkę roku
Ryszard Borkowski Nagroda Specjalna
Ks. Henryk Kuczob Nagroda Specjalna
Marian Edmund Ząbek Nagroda Specjalna
Iwona Smolka Wyróżnienie
Danuta Cirlić-Straszyńska Wyróżnienie
Grypa Poetycka „Wierzbak” Wyróżnienie
Marian Grześczak Wyróżnienie
Towarzystwo Śpiewu „Lutnia” Wyróżnienie
Kapela „Cechowa Ferajna” Wyróżnienie
Zespół Muzyczny „Wiarusy” Wyróżnienie
XIV edycja
Ryszard Przybylski Za twórczość całego życia
Marek Wawrzkiewicz Za twórczość całego życia
Bogdan Loebel Za książkę roku
Tadeusz Kolańczyk Nagroda Specjalna
Krzysztof Winicjusz Jezierski Nagroda Specjalna
Kazimierz Orłoś Wyróżnienie
Adam Pomorski Wyróżnienie
Janusz Wasylkowski Wyróżnienie
Ks. Prałat Wojciech Drozdowicz Wyróżnienie
Adam Marszałek Wyróżnienie
Janusz Bator Wyróżnienie
Roman Czerniec Wyróżnienie
Chór „Grodkovia” Wyróżnienie
Mieczysław Mantyka Wyróżnienie
XV edycja
Józef Hen Za twórczość całego życia
Krzysztof Karasek Za twórczość całego życia
Anna Janko Za książkę roku
Witold Marcewicz Nagroda Specjalna
Henryk Jan Pytlik Nagroda Specjalna
Janusz Wiśniewski Nagroda Specjalna
Barbara Koc Wyróżnienie
Zbigniew Makowski Wyróżnienie
Jan Rodzeń Wyróżnienie
Jan Kalisz Wyróżnienie
Zdzisław Świstak Wyróżnienie
XVI edycja
Hanna Krall Za twórczość całego życia
Marian Pilot Za twórczość całego życia
Marian Grześczak Za książkę roku
Jolanta Kaczor Nagroda Specjalna
Andrzej Grabowski Wyróżnienie
Janusz Odrowąż-Pieniążek Wyróżnienie
Służewiecki Dom Kultury Wyróżnienie
Wacław Kuś Wyróżnienie
Ewa Mańkowska Wyróżnienie
Rzemieślnicze Towarzystwo Śpiewackie "HASŁO" Wyróżnienie
XVII edycja
Henryk Bereza Za twórczość całego życia
Roman Śliwonik Za twórczość całego życia
Henryk Bardijewski Za książkę roku
Erwin Kruk Za książkę roku
Jan Mieczysław Kulik Nagroda Specjalna
Edmund Pepliński - pośmiertnie Wyróżnienie
Józef Tokarczyk Wyróżnienie
Biłgorajska Kapela Podwórkowa „Wygibusy” Wyróżnienie
XVIII edycja
Piotr Wojciechowski Za twórczość całego życia
Wacław Sadkowski Za dzieło literackie
Aldona Borowicz-Tchórzewska Za działalność okołoliteracką
Piotr Tengowski Nagroda Specjalna
ks. Piotr Brząkalik Wyróżnienie
Jadwiga Marzec Wyróżnienie
Wacław Napierała Wyróżnienie

 

związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018