Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 11/05/2020

Branżowe standardy sanitarne

Na prośbę przedsiębiorców z branż, których otwarcie jest przewidziane w kolejnych etapach odmrożenia gospodarki, Rzecznik MŚP Adam Abramowicz podejmie rozmowy z Ministrem Zdrowia na temat wyznaczenia jak najwcześniejszego terminu wznowienia działalności, przy zachowaniu pełni zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Warunkiem jest zapewnienie takich standardów sanitarnych, które zapewnią bezpieczeństwo zdrowotne klientów i pracowników. Pozwoli to Rzecznikowi ZRP na uzasadnione wystąpienie do Ministra Zdrowia o przyspieszenie terminu odmrożenia konkretnych punktów usługowych, które ze względu na epidemię koronawirusa musiały zwiesić działalność.

Biuro Rzecznika MŚP zorganizuje wideokonferencje z przedstawicielami wybranych branż w Radzie Przedsiębiorców. Konkluzje z tych spotkań zostaną przedstawione Ministrowi Zdrowia.

Osobne spotkania z branżami będą przeprowadzone we wtorek 12 maja br.:

  • branża gastronomiczna o godz. 10.00,
  • branża fryzjersko – kosmetyczna o godz. 12.00,
  • branża fitness, sauny i baseny o godz. 14.00,
  • branża rozrywkowa (kina, teatry, centra kultury i rozrywki) o godz. 16.00.

Przedstawiciele z tych branż będą mogli przedstawić propozycje standardów sanitarnych, które obowiązywać by miały po otwarciu działalności.

Źródło: Biuro Rzecznika MŚP

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018