23 czerwca 2026 roku w sali im. Jana Kilińskiego w Pałacu Chodkiewiczów w Warszawie odbył się sprawozdawczy Kongres Rzemiosła Polskiego. Obradom przewodniczyło Prezydium pod kierunkiem Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego, prof. Jana Klimka.
Przed rozpoczęciem głosowań odbyła się uroczystość wręczenia najwyższych honorowych wyróżnień rzemiosła – Szabli Kilińskiego. W gronie odznaczonych znalazła się m.in. Edyta Doboszyńska, Dyrektor Generalna ZRP.
Goście Kongresu odznaczeni Złotym Medalem im. Jana Kilińskiego:
- Adriana Porowska – Minister ds. Społeczeństwa Obywatelskiego,
- Henryk Kiepura – Sekretarz Stanu,
- Jakub Stefaniak – Sekretarz Stanu,
- Marcin Stanecki – Główny Inspektor Pracy,
- Monika Piątkowska – Senator RP,
- Waldemar Sługocki – Poseł na Sejm RP.
Srebrnym Medalem im. Jana Kilińskiego odznaczeni zostali:
- Ewa Flaszyńska – Dyrektor Departamentu Rynku Pracy w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej,
- Agata Oklińska – Dyrektor Departamentu Dialogu i Partnerstwa Społecznego w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej,
- Marcin Jądrzyk – Zastępca Dyrektora Departamentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
Oficjalną część Kongresu otworzyło wystąpienie prof. Jana Klimka, Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego, który przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu za okres od czerwca 2025 roku do czerwca 2026 roku. Delegaci przyjęli sprawozdanie jednogłośnie.
Kongres udzielił również absolutorium Zarządowi Związku Rzemiosła Polskiego, pozytywnie oceniając jego działalność w minionym okresie sprawozdawczym.


























