Związek Rzemiosła Polskiego poparł kandydaturę Adama Abramowicza na Rzecznika MŚP

Związek Rzemiosła Polskiego, uczestnik Rady Dialogu Społecznego, w piśmie do Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwigi Emilewicz, poparł kandydaturę pana Adama Abramowicza na Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców (MŚP).

ZRP,  jako krajowa organizacja samorządu gospodarczego rzemiosła od 1933 r i reprezentatywny partner społeczny od 2001 r., na co dzień wspiera rzemieślników oraz  sektor mikro i małych przedsiębiorców w prowadzeniu działalności gospodarczej i w działaniach na rzecz poprawy warunków sprzyjających rozwojowi firm. W obszarze działań Związku jest m.in. reprezentacja interesów środowiska wobec decydentów; realizacja zadań w systemie kształcenia zawodowego oraz promocja zasad społecznej odpowiedzialności biznesu.

Związek Rzemiosła Polskiego popierając kandydaturę pana Adama Abramowicza, liczy na dobrą współpracę w realizacji misji i celów organizacji, które są spójne z misją i celami Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i Konstytucja Biznesu daje Związkowi nadzieję, że rzemiosło jako ważna część MŚP stanie się partnerem dla Rządu w budowaniu nowoczesnej gospodarki, opartej na dwóch filarach: innowacyjnym przemyśle i szybko rozwijających się małych i średnich firmach

ZRP zaprasza do współpracy i wyraża nadzieję, że jedno ze swoich pierwszych spotkań Rzecznik MŚP odbędzie w Domu Rzemiosła-Pałacu Chodkiewiczów, historycznej siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego.

Stanowisko: ZRP stanowisko Rzecznik MŚP.