Zaproszenie na bezpłatne spotkanie „Loży Dyskusyjnej Firm Rodzinnych”

Kujawsko – Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy w imieniu Instytutu Biznesu Rodzinnego serdecznie zaprasza właścicieli i sukcesorów, jak i wszystkich zainteresowanych tematyką przedsiębiorczości rodzinnej – do uczestnictwa w bezpłatnym spotkaniu „Loży Dyskusyjnej Firm Rodzinnych”.

Spotkanie, które odbędzie się 21 października w Bydgoszczy, organizowane jest w ramach projektu „Kody wartości – efektywna sukcesja w polskich firmach rodzinnych”. To już piąte tego typu spotkanie dla przedstawicieli przedsiębiorczości rodzinnej z sektora MMŚP – ale pierwsze w Bydgoszczy.

Firmy rodzinne stanowią ponad 60% wszystkich firm w Polsce, a w ciągu najbliższych kilku lat co piąty polski biznes rodzinny ma w planach zmianę zarządzającego. Zmiana pokolenia jest wyzwaniem w każdej firmie, a szczególnie w rodzinnej. Aby zakończyła się sukcesem, firmy będą musiały zadbać o emocjonalne i o prawne aspekty sukcesji.

Uczestnicy spotkania dyskutować będą o prawnych rozwiązaniach i emocjonalnej stronie procesu sukcesji. Eksperci przedstawią prezentacje na temat:
– przeprowadzania sukcesji i tworzenia strategii dla firm rodzinnych (dr Adrianna Lewandowska)
– prawnych aspektów procesu sukcesywnego (Paweł Miszkurka)
– badań nad przedsiębiorstwami rodzinnymi (prof. dr hab. Krzysztof Safin)

Poza prelekcjami i dyskusją odbędą się również praktyczne warsztaty dla właścicieli firm i sukcesorów, na których:
– każdy uczestnik zdefiniuje konkretny etap sukcesji we własnej firmie
– pozna i wykorzysta innowacyjne narzędzia wspierające proces samodzielnej sukcesji
– ukazane zostaną najważniejsze problemy związane z przygotowaniem i przeprowadzaniem zmiany pokoleniowej w firmie rodzinnej.

Więcej: LINK