Zapraszamy na wydarzenie  Niech Żyje Rzemiosło!

W dniu 15 września 2018 r. Związek Rzemiosła Polskiego zaprasza do Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie na wydarzenie Niech Żyje Rzemiosło!

Dziś rzemiosło nie kojarzy się już z przeszłością i wymierającymi zawodami. W ciągu kilku ostatnich lat rynek kreatywnych mikrobiznesów zapełnił się nowymi markami, które czerpią z tradycji i proponują nowoczesny design. Dziś rzemiosło to znowu nasza duma narodowa.

Czas więc na wydarzenie, które skupi wystawców młodego i starszego pokolenia. Zapraszamy na targi, podczas których będzie można obejrzeć i kupić produkty najbardziej interesujących rzemieślniczych marek tworzących ceramikę, biżuterię, meble, skórzane akcesoria, ubrania czy wyroby papiernicze.

Niech Żyje Rzemiosło to nie tylko targi. Przez cały dzień w sali kinowej Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie odbywać się będą spotkania i dyskusje. Wiktoria Podolec z łódzkiego studia tkackiego Tartaruga opowie, jak założyć biznes rzemieślniczy od zera i odnieść sukces. Założyciele platformy Gust Gust poprowadzą panel dyskusyjny o sprzedaży polskiego rzemiosła w kraju i za granicą, Emilia Obrzut, twórczyni Patyna.pl  i marki Simple As That będzie rozmawiać o „zero waste” w nowoczesnym warsztacie rzemieślniczym, a o gentryfikacji i nowych szatach zakładów rzemieślniczych porozmawiają reporterzy z magazynu Non fiction.

Niech Żyje Rzemiosło to także warsztaty. Zapraszamy na warsztaty ceramiczne, krawieckie i hafciarskie.

Zapisy: http://zwyklezycie.pl/ oraz  https://www.facebook.com/events/291484401453024/

W dniu wydarzenia będzie można wziąć udział w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie „Porządek rzeczy. Magazyn Piotra B. Szackiego”. Zainteresowanych prosimy o kontakt na adres rezerwacje@ethnomuseum.pl

Wstęp na targi i panele dyskusyjne jest bezpłatny.

Do zobaczenia!

( Grafika Google)