Załóż Profil Zaufany i załatw online sprawy urzędowe

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości  zachęca do założenia Profilu Zaufanego. Jest  to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej.
 
Warto się pospieszyć, zwłaszcza dotyczy to przedsiębiorców.  Dzięki Profilowi Zaufanemu będą dobrze przygotowani do przesłania i podpisania pierwszego JPK_VAT.
 
Profil Zaufany można założyć na dwa sposoby:
– Przez internet za pośrednictwem bankowości elektronicznej. W tej opcji Profil Zaufany można założyć i potwierdzić w pełni online, 24h/7 dni w tygodniu. Warunek? Posiadanie konta w bankach: PKO Bank Polski SA, Bank Zachodni WBK, Bank Pekao, mBank, ING Bank Śląski, Millennium Bank lub konto na platformie Envelo;
 - Przez internet potwierdzając go w Punkcie Potwierdzającym. Należy wejść na stronę www.pz.gov.pl. I wybierać możliwość założenia Profilu Zaufanego z potwierdzeniem w punkcie potwierdzającym. Po założeniu Profilu w internecie należy odwiedzić Punkt Potwierdzający. Jest na to 14 dni od złożenia wniosku. Warto sprawdzić, gdzie w naszej okolicy znajduje się najbliższy.

Więcej: LINK