Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 30/09/2016

Wyzwania dla emerytur - podsumowanie przeglądu emerytalnego 2016

Czy system emerytalny powinien zapewnić wszystkim obywatelom świadczenie w jednakowej wysokości (tzw. emeryturę obywatelską) oraz czy o zróżnicowaniu powinny decydować środki dodatkowo zgromadzone indywidualnie? Czy system emerytalny powinien oferować godne zastąpienie dochodów z pracy, czy jedynie chronić obywateli przed ubóstwem? Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy cyklu debat organizowanych przez ZUS odbywających się w ramach Przeglądu Emerytalnego 2016 – czytamy na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

ZUS prezentuje pierwsze wnioski ze spotkań. Zdaniem prof. Gertrudy Uścińskiej, prezes ZUS temat emerytur jest niezwykle ważny z punktu widzenia państwa, naszej przyszłości i następnych pokoleń. Spotkania stały się forum wymiany zdań  na temat efektywnego systemu emerytalnego dla ekspertów, przedstawicieli nauki, pracodawców i związków zawodowych. - Pierwszy raz nie w zaciszu gabinetów, a na forum publicznym chcemy wspólnie zastanowić się nad ewentualnymi zmianami - podkreślała prezes ZUS.
Sporo miejsca w dyskusji poświęcono kwestii obniżenia wieku emerytalnego i obawom z tym ruchem związanym.
Więcej: LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018