Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Organizacje

Opublikowano 12/11/2012

Wspólna misja pracodawców i szkół zawodowych

Na początku listopada w Ciechanowie odbyła się debata między nauczycielami szkół zawodowych, urzędnikami powiatowymi i pracodawcami. Tematem było podniesienie jakości szkolenia zawodowego w regionie.

W czasie spotkania szczegółowo omówiono regulacje dotyczące kształcenia zawodowego, a każdy pracodawca otrzymał zestaw aktów prawnych normujących obecne zasady szkolnictwa zawodowego.

Podjęta w czasie spotkania dyskusja doprowadziła do wysunięcia kliku interesujących koncepcji, które mogą poprawić jakoś lokalnego kształcenia zawodowego, a także pozwolić na rozwój gospodarczy regionu, dzięki dostarczeniu pracodawcom potrzebnych, wykwalifikowanych kadr.

Przedsiębiorcy zwrócili uwagę na pewną niekorzystną tendencję, którą można bez większego problemu zmienić: wszyscy uczniowie przychodzą do zakładu pracy na praktyki jednego, konkretnego dnia. Mija się to z ideę szkolenia praktycznego, które powinno być nakierowane na indywidualny kontakt ucznia z mistrzem.

Uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele Związku Rzemiosła Polskiego zwrócili się do szkół i urzędników z propozycją zwiększenia liczby godzin praktyk w zakładach. Uzyskanie umiejętności praktycznych podniesie jakość świadczonych usług i produkowanych wyrobów, a także chroni młodocianych pracowników przed bezrobociem.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018