Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Organizacje

Opublikowano 29/10/2009

Wsparcie przedsiębiorców w sytuacji kryzysowej – szkolenia dla rzemiosła

W dniu 27 października br. w siedzibie Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy odbyło się spotkanie w ramach pierwszego bezpłatnego cyklu szkoleń dla rzemiosła nt . „Prawa pracy, prawa podatkowego i ustawy antykryzysowej”.  Szkolenie poprowadzili specjaliści z Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów oraz przedstawiciel Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego.

W trakcie spotkania omówione zostały m.in.: aspekty podatkowe i bilansowe wierzytelności nieściągalnych, sprawy związane z nawiązywanie i rozwiązywaniem stosunku pracy, a także kwestie spisywania umów o pracę  i umów cywilnoprawnych.  

Duże zainteresowanie wzbudził temat dotyczący wsparcia przedsiębiorców w sytuacji kryzysowej – w ramach ogłoszonego konkursu, poddziałania 8.1.2 „Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie”. Nie każdy z nas wiedział, że od września br. firmy, które z powodu kryzysu gospodarczego, muszą się dostosować do trudniejszych warunków panujących na rynku, mogą skorzystać z nowych możliwości wsparcia dla zwalnianych pracowników, jakie daje Europejki Fundusz Społeczny.Zatem przedsiębiorcy mogą obecnie się starać o pieniądze na przekwalifikowanie zwalnianych pracowników, mogą liczyć na pomoc w znalezieniu im nowego miejsca pracy, bądź założenia przez nich działalności gospodarczej. Na szczególne wsparcie liczyć mogą większe przedsiębiorstwa, które w wyniku trudnej sytuacji zmuszone są do dokonywania zwolnień grupowych. Pomoc ta będzie przekazywana za pośrednictwem Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. Aby wsparcie szybko  trafiło do potrzebujących, projekty kierowane do firm dotkniętych kryzysem wybierane są według specjalnych, przyspieszonych procedur konkursowych. Tak zwana „szybka ścieżka wyboru” jest elementem działań antykryzysowych przyjętych przez samorządowe władze naszego regionu.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018