Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 28/11/2016

Wp Money: Wiceminister Haładyj: w 2017 r. przepisy ułatwiające sukcesję firm rodzinnych

Zdaniem wiceministra rozwoju Mariusza Haładyja w przyszłym roku mogą wejść w życie regulacje oczekiwane przez przedsiębiorców, ułatwiające sukcesję firm rodzinnych i zapewniające ciągłość ich funkcjonowania po śmierci właściciela firmy – podaje Wp.Money.

W rozmowie z PAP minister przyznaje, że problem istnieje. „Obecnie z dniem śmierci przedsiębiorcy, który wcześniej nie uregulował kwestii sukcesji, wygasają stosunki pracy, decyzje związane z firmą, np. koncesje, zezwolenia, czy kontrakty handlowe, czyli mamy całkowite przerwanie bytu takiej firmy"- czytamy na portalu.
Przyznał, że prace nad rozwiązaniami są już zaawansowane i niebawem powinien się rozpocząć proces konsultacyjny projektu ustawy, która ma szanse wejść w życie w 2017 roku.

Zgodnie z projektem, ciągłość przedsiębiorstwa będzie zachowana. W tej chwili, jak przyznał Haładyj, trwają prace nad instytucją, która pomogłaby prowadzić firmę w okresie od śmierci przedsiębiorcy do nabycia tej firmy przez spadkobiercę czy spadkobierców.
Więcej: LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018