Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 17/10/2016

Wizyta Komisji Europejskiej w Polsce

W dniach 12-14 października 2016 r. w Polsce gościła misja Komisji Europejskiej w kontekście nowego cyklu Semestru europejskiego. Podobnie jak w minionych latach przed przygotowaniem rekomendacji dla Polski oraz Sprawozdania krajowego – Polska 2017 (więcej: Rekomendacje; Sprawozdania) odbywają się spotkania ekspertów Dyrekcji Generalnej ds. Gospodarczych i Finansowych, Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP, Zatrudnienia i Spraw Społecznych, Edukacji i Kultury oraz Polityki Regionalnej z różnymi interesariuszami, w tym partnerami społecznymi.

13 października odbyło się spotkanie nt. polityki gospodarczej, podczas którego dyskutowano przede wszystkim nt. wpływu polityki Rządu RP na klimat inwestycyjny w Polsce. W dniu następnym (14 października) dyskutowano o rynku pracy, sprawach społecznych oraz edukacji. Dyskusję zdominowały tematy związane segmentacją reformą edukacji, jej wpływem na sytuację na rynku pracy. Rozmawiano także o wyzwaniach demograficznych, segmentacji rynku pracy oraz o Radzie Dialogu Społecznego. Ze strony Związku Rzemiosła Polskiego w spotkaniach udział wzięli E.Lutow, A.Stępnikowski i E.Doboszyńska.
 

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018