Wiadomoscihandlowe.pl:Nowy podatek handlowy: jednolity i bez kwoty wolnej?

W nowym projekcie ustawy o podatku handlowym – nad którym trwają obecnie prace w Ministerstwie Finansów pracuje nad nowym projektem podatku handlowego i niepokojące jest to, że może w nim zabraknąć zapisów o kwocie wolnej – czytamy na portalu.

Wiceminister finansów Wiesław Janczyk zdradził, że brana pod uwagę jest jednolita stawka podatku dla wszystkich przedsiębiorców. – „Potrafię wyobrazić sobie taki projekt, który byłby zaakceptowany przez UE i wzór takiego podejścia mam. Potrzebna byłaby akceptacja rządu i nowego ministra finansów. Elementy nowego podatku, by UE go zaakceptowała, nie przewidywałyby żadnej kwoty wolnej i równy dla wszystkich podatek” – powiedział Janczyk Radiu Wnet.

Do zmiany koncepcji przyczyniła sie Unia Europejska, która zakwestionowała różnicowanie placówek handlowych. Nie spodobał się pomysł zwolnienia podmiotów z obrotami mniejszymi niż 17 milionów zł mieszczenie. Zdaniem wiceministra Janczyka UE nie zgadza się na żaden mechanizm wprowadzający ochronę dla najmniejszych handlowców – podaje portal.
Więcej: LINK