Wiadomościhandlowe.pl: Zakaz handlu w niedzielę uderza rykoszetem w branżę piekarniczą

Fatalnie napisane zapisy ustawy o ograniczaniu handlu w niedzielę ściągają kontrole PIP na sklepy producenckie zaopatrujące piekarnie i cukiernie. Jak pisze money.pl Związek Rzemiosła Polskiego napisał list do minister rodziny i pracy Elżbiety Rafalskiej, w którym prosi o wydanie interpretacji nieprecyzyjnych przepisów lub podjęcie inicjatywy ustawodawczej, która doprowadzi do korekty obowiązującej ustawy – podaje portal wiadomościhandlowe.pl.

 

Prezes ZRP Jan Gogolewski wskazuje, że w praktyce okazało się, że uchwalony przepis sprawdza się w przypadku samodzielnych placówek handlowych, dokonujących sprzedaży tych artykułów, natomiast sytuacja komplikuje się w odniesieniu do sklepów producenckich. W ustawie znalazły się aż 32 nieprecyzyjne wyłączenia spod zakazu.

 

Związek Rzemiosła Polskiego uważa, że możliwa jest taka wykładania prawna zapisów ustawy o handlu w niedzielę, w której pojęcie przeważającego rodzaju działalności będzie odnosić się tylko do działalności firmy tylko w części handlowej – podaje portal wiadomościhandlowe.pl.

 

Więcej: LINK