Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Organizacje

Opublikowano 07/12/2012

Wernisaż „Ściana Wschodnia: Rzemieślnicy z Lublina” na Dworcu Warszawa Wschodnia

Do 7 stycznia 2013 roku będzie można oglądać wystawę-fotografie rzemieślników z Lublina zorganizowaną przez Stowarzyszenie Artystów "Bliski Wschód".Projekt "Ściana Wschodnia. Rzemieślnicy z Lublina" był już prezentowany w Lublinie i spotkał się z duzym zainteresowaniem. Stąd pomysł organizatorów wystawy z pokazaniem jej w innych miastach. Tym razem fotografie ostatnich lubelskich Rzemieślników zostały wzbogacone o ich historię, autorstwa dziennikarki Agnieszki Mazuś.

 

Dwunastu niezwykłych ludzi, dwanaście wyjątkowych historii, dwanaście zanikających na naszych oczach zawodów. Latem 2010 roku dwóch fotografików – Michał Jadczak oraz Kuba Wójtowicz – wykonało serię fotografii, właścicielom tradycyjnych zakładów rzemieślniczych działających w Lublinie. Większość z tych pracowni powstała przed II Wojną Światową i istnieje do dziś. Czapnik, parasolniczka czy też ślusarz – każde z nich ma do opowiedzenia wyjątkową historię.

 

W albumie oraz na wystawie  można znaleźć unikalne zdjęcia lubelskich rzemieślników: czapnika, ślusarza, tapicera, parasolniczki, jubilera, fotograficzki, piekarza, krawca, optyka, mechanika rowerowego, fryzjerki i zegarmistrza.


Więcej informacji:
LINK

 

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018