Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Organizacje

Opublikowano 24/10/2012

Warsztaty z francuskimi rzemieślnikami

Podkarpaccy rzemieślnicy w dniach 30.09-7.10.2012 uczestniczyli w wymianie doświadczeń zawodowych i edukacyjnych pt. „Nowe doświadczenia w edukacji zawodowej młodzieży”, która została zorganizowana przez Izbę Rzemieślniczą w Rzeszowie przy finansowym wsparciu unijnego Programu „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci.

Wzięło w spotkaniu wzięło udział 12 rzemieślników oraz osób nadzorujących szkolenie praktyczne w zawodach: cukiernik, kucharz małej gastronomii, piekarz w szkole zawodowej oraz MiŚP. Gospodarzem wydarzenia była francuska Regionalna Izba Rzemieślnicza w Montpellier, która nadzoruje kształcenie zawodowe w Regionie Langwedocja-Roussillon w południowo-zachodniej Francji.

W ramach programu odbytej wymiany doświadczeń polscy rzemieślnicy zapoznali się z francuskim systemem kształcenia zawodowego wraz z elementami praktyki przy konkretnym stanowisku pracy. Poznali nowe metodologie stosowane podczas szkolenia praktycznego oraz zakres innowacji w procesie kształcenia zawodowego w branży przetwórstwa spożywczego. Porównali także systemy przeprowadzania egzaminów czeladniczych i mistrzowskich w Polsce i Francji.

 

izba Rzemieślnicza w Rzeszowie nawiązała współpracę z izbami z regionu w Langwadocji dzięki wsparciu ZRP i francuskiego Zgromadzenia Stałego Izb Zawodowych i Rzemieślniczych (APCMA) zapewnionego w ramach projektu "Euroapprenticeship  (www.euroapprenticeship.eu)

 

Zdjęcia: LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018