Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 17/01/2013

Warsztaty szkoleniowe dotyczące Europassu

W siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie odbyły się warsztaty szkoleniowe związane z przygotowaniem technicznym do wydawania przez Izby Rzemieślnicze dokumentu Europass - Suplementów do świadectw czeladniczych i dyplomów mistrzowskich. Uczestnikami szkolenia byli dyrektorzy i pracownicy regionalnych organizacji rzemiosła.

W programie pojawiły się m.in. prezentacje ekspertów: Lechosława Szafranka i Małgorzaty Turek z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, oraz szkolenie z obsługi aplikacji służącej wypełnianiu formularzy Europass.

Warsztaty zorganizował Zespół Oświaty Zawodowej i Problematyki Społecznej ZRP, a poprowadził Przewodniczący Komisji Organizacji Oświaty Zawodowej i Nadzoru ZRP Zbigniew Lenart.

 

Europass jest inicjatywą Komisji Europejskiej, został ustanowiony decyzją Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej, Dokument ułatwia w sposób zrozumiały prezentację swoich kwalifikacji i umiejetności zawodowych. Przyczynia sie do poprawy sytuacji obywateli na europejskim rynku pracy, wpływa na zwiększenie konkurencyjności firm w międzynarodowym obszarze gospodarczym.

 

Europass - Suplement do swiadectw czeladniczych i dyplomów mistrzowskich wydają Izby Rzemieslnicze,  w języku polskim i na życzenie w języku angielskim. Dokument ułatwi  posługiwanie się świadectwem czeladniczym i dyplomem mistrzowskim w krajach Unii Europejskiej.

 

Wydawanie suplementu koordynuje Związek Rzemiosła Polskiego.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018