Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 25/11/2016

W rankingu Paying Taxes Polska w górę

Polska znalazła się na 47 miejscu pod względem skomplikowania systemu podatkowego. Jeszcze niedawno byliśmy o 11 oczek niżej. Dane pochodzą z najnowszego raportu "Paying Taxes 2017", przygotowanego przez firmę doradczą PwC i Bank Światowy.

Z przedstawionych w raporcie wyliczeń wynika, że polski przedsiębiorca w ciągu roku wykonuje przeciętnie 7 płatności podatku i przeznacza 271 godzin na spełnienie wszystkich wymogów podatkowych. W porównaniu do krajów Unii Europejskiej Polska wypada korzystnie pod względem liczby rocznych płatności – średnia dla UE i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA) to 11,8 – oraz pod kątem całkowitej stopy podatkowej (w UE i EFTA 40,3 proc.). Natomiast średnia czasu w UE i EFTA przeznaczonego na sprawy podatkowe (164 godziny) wynosi mniej niż w Polsce.

Tegoroczny Paying Taxes potwierdza pozytywne zmiany w polskim systemie podatkowym. Nasz kraj jeszcze 2 lata temu plasował się na 87 pozycji.
Więcej: LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018