Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 24/10/2016

W Pałacu Prezydenckim podsumowano roczną pracę Rady Dialogu Społecznego

19 października w Pałacu Prezydenckim odbyło się posiedzenie Rady Dialogu Społecznego, podsumowujące roczne działanie. Spotkanie prowadził ustępujący z funkcji przewodniczącego Rady Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność”. Rolę gospodarza pełnił Andrzej Duda, Prezydent RP. Uczestnikami debaty byli partnerzy społeczni, strona rządowa i zaproszeni goście.

Posiedzenie plenarne rozpoczęto w Sali Kolumnowej, od uroczystego wręczenia aktu powołania w skład RDS minister, Elżbiety Witek. W części oficjalnej wzięła udział Premier Beata Szydło, minister Wojciech Kolarski, szefowa Kancelarii Prezydenta RP, Małgorzata Sadurska.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił rolę RDS. - Rada Dialogu Społecznego pracuje w sposób niezwykle wytężony i pożyteczny. Spotykała się ponad 140 razy w ciągu tego roku. Ja także miałem możliwość uczestniczyć w spotkaniach Rady. Ten dialog jest niezwykle potrzebny i partnerom społecznym, i przedstawicielom pracodawców, ale także jest potrzebny polskiemu rządowi, po to, by omawiać problemy, po to, by oceniać projekty ustaw i wreszcie po to, żeby wprowadzać takie rozwiązania, które nie tylko spotykają się z akceptacją ze strony partnerów społecznych i przedstawicieli pracodawców, ale także takie, które przede wszystkim są potrzebne Polsce – powiedział Prezydent.

Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik zabierając głos podkreślił, że według jego odczuć środowisko rzemiosła, reprezentujące ponad 2 ml przedsiębiorstw jest niedoceniane, często niezauważane a nawet pomijane. „W Polsce wybuchają pożary, a my jako ZRP musimy je gasić i łagodzić konflikty w całym kraju. Proszę nas nie lekceważyć” – dodał.

Przez najbliższy rok Radzie Dialogu Społecznego szefować będzie Henryka Bochniarz z Konfederacji „Lewiatan”

Więcej:

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018