W Gdańsku trwają targi Amberif 2013

Trwają Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif 2013, które przyciągają znawców i miłośników jubilerstwa i bursztynnictwa.

W czasie trzydniowej imprezy, między 20-23  marca, goście zapoznają się z produktami i usługami ponad 450 firm z Polski, Belgii, Czech, Litwy, Niemiec, Ukrainy i Włoch. Na targach można obejrzeć liczne kolekcje jubilerskie i złotnicze. Królować będzie biżuteria z bursztynu bałtyckiego, biżuteria srebrna i złota zdobiona bursztynem oraz przedmioty dekoracyjne i użytkowe z bursztynu.

Targi mają charakter branżowy, są dostępne wyłącznie dla osób i firm związanych z biżuterią, sztuką jubilerską i sztuką użytkową. Program imprezy tradycyjnie przygotowano przy współpracy m.in. Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich, Wysokiej Rady Diamentów z Antwerpii, Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu, Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników oraz Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych.

W czasie Targów rozstrzygnięty zostanie Konkurs „Bursztynowe Rzemiosło”. Jest on organizowany od 2003 roku przez Komisję Branżową Złotników i Jubilerów Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie SA. Organizatorzy chcą kreować autorskie wzornictwo tworzone zgodnie z indywidualnymi potrzebami, promować biżuterię i wyroby złotnicze wykonane z wykorzystaniem bursztynu.

Celem konkursu jest także prezentacja umiejętności zawodowych złotników oraz młodych adeptów złotnictwa specjalizujących się w tradycyjnych i nowoczesnych technikach sztuki jubilerskiej oraz popieranie kształcenia zawodowego w złotnictwie i zachęcanie do doskonalenia zawodowego.
Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:
juniorzy (osoby uczące się lub rozpoczynające naukę w zawodzie do 22 lat)
seniorzy (złotnicy i bursztynnicy posiadające dyplom mistrzowski lub świadectwo czeladnika)

Więcej informacji: LINK