V Spotkanie Noworoczne

W piątek (12 stycznia) w Pałacu Chodkiewiczów odbyło się tradycyjne, V z kolei Spotkanie Noworoczne łączące świat nauki z biznesem. Organizatorami wydarzenia byli: prof. Jan Klimek, dyrektor Instytutu Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Jan Gogolewski, prezes Związek Rzemiosła Polskiego. Spotkanie poprowadzili prof. Jan Klimek wspólnie z Beatą Białowąs, dyrektorem Katowickiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele rządu, świata nauki, kultury, instytucji pozarządowych oraz biznesu. Gospodarz siedziby, Jan Gogolewski witając gości, podkreślił, że jest to już piękna tradycja, wspólnie pielęgnowana przez Szkołę Główną Handlową i Związek Rzemiosła Polskiego. Dodał, że każde zderzenie nauki z biznesem przynosi wymierne korzyści. To ważne, bowiem w dzisiejszej rzeczywistości nie da się funkcjonować odrębnie-dodał.

Natomiast wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik zaznaczył, że zawsze z dużą przyjemnością przychodzi do siedziby Związku Rzemiosła Polskiego. W miarę możliwości uczestniczy w takich spotkaniach, tym bardziej, że ze środowiskiem rzemiosła był zżyty przez wiele lat.
 
Tegoroczne spotkanie uświetnił ponad godzinny koncert zespołu „Czerwone Gitary”. Zaskoczeniem dla uczestników spotkania był występ z zespołem wiceprezesa ZRP Jana Klimka.

W trakcie spotkania prezes Jan Gogolewski, prof. Jan Klimek oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Wójcik przyznali Jerzemu Skrzypczykowi oraz Krzysztofowi Dzikowskowskiemu Złote Medale im. J. Kilińskiego. Prof. Jan Klimek oraz premier Janusz Piechociński odznaczyli także Stanisława Tępińskiego Szpadą Górniczą.

Na mniej oficjalną część goście przenieśli się do restauracji Honoratka, umiejscowionej w podziemiach Pałacu Chodkiewiczów. Poczęstunek przy szwedzkim  stole i tańce trwały do późnych godzin nocnych.

 

Zdjęcia: