Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 27/11/2012

Uwagi Związku Rzemiosła Polskiego do wytycznych projektu równości szans

Związek Rzemiosła Polskiego przygotował formularz uwag do projektu wytycznych w zakresie równości szans płci na lata 2014-2020.ZRP i izby rzemieślnicze nie zgadzają się na rozszerzenie tzw. zakresu standardu minimum. Zdaniem organizacji wypracowane rozwiązanie stanowi doskonały kompromis pomiędzy ambitnymi oczekiwaniami polityki horyzontalnej UE dotyczącymi równości szans a realiami, w jakich realizowane są projekty EFS.

Dobre rozwiązania należy stosować nadal, a nie niepotrzebnie udoskonalać. Działania te mogą przynieść odwrotne skutki. Związek Rzemiosła jest przekonany, że rozszerzenie zakresu standardu spowoduje spadek liczby akceptowanych wniosków o dotację, zniechęci beneficjentów o aplikowanie o dotacje. Koncentrowanie się w projektach na realizacji polityki równości odbywać się będzie kosztem efektywnego wykonania zadań merytorycznych.

Uwagi ZRP zostały przekazane do ministerstwa rozwoju regionalnego.

Formularz uwag: LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018