Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 23/08/2016

Uwagi Związku Rzemiosła Polskiego do projektu ustawy o zmianie ustawy o Radzie Dialogu Społecznego

Związek Rzemiosła Polskiego w pełni popiera zmiany w projekcie ustawy o zmianie ustawy o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego, wprowadzających zmiany, które mają na celu powrót dialogu społecznego do wojewody.

„Mając porównanie działania wkds u wojewody i wrds u marszałka zdecydowanie stwierdzamy, że służby marszałka nie radzą sobie z powierzonym nowym zadaniem, natomiast pracownicy wojewody po latach zajmowania się dialogiem społecznym robią to profesjonalnie – czytamy w stanowisku ZRP.

Ponadto Związek Rzemiosła Polskiego, po ustaleniach w gronie reprezentatywnych partnerów społecznych, wnosi o sformułowanie nowego artykułu (art. 261 ) dot. m.in. składek członkowskich wnoszonych do międzynarodowych organizacji, przyznawania dofinansowania z budżetu państwa oraz wysokości tego dofinansowania.
Więcej: LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018