Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 09/01/2013

Ureguluj składki by otrzymać umorzenie zaległych

Jeśli przedsiębiorca chce, by ZUS umorzył mu zaległe składki musi uregulować należności powstałe w okresie nie objętym abolicją podatkową.

 ZUS wydał poradnik, który ma przeprowadzić przedsiębiorców przez meandry abolicji podatkowej. Wynika z niego, że jeśli przedsiębiorca chce uzyskać umorzenie musi uregulować należności powstałe w okresie przed 1 stycznia 1999 roku lub po 28 lutego 2009, bo nie są one objęte nową ustawą. Na dokonanie opłaty po złożeniu wniosku przedsiębiorca ma rok.

Nie wszyscy od razu uzyskają umorzenie, ale warto złożyć wniosek, ponieważ wstrzymuje on postępowania egzekucyjne prowadzone przez urzędy skarbowe. Trzeba jednak pamiętać o dokładnym udokumentowaniu wniosku, jak również o tym, że przedsiębiorca może wystąpić o umorzenie tylko swojej składki, a nie nieopłaconych składek pracowników.

Poradnik ZUS: LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018