Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 04/12/2012

Umowy o pracę tematem spotkania zespołu ds. prawa pracy i układów zbiorowych

W ostatnich dniach listopada w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” zebrał się zespół ds. prawa pracy i układów zbiorowych. Posiedzenie, któremu przewodniczył Maciej Sekunda z PKPP Lewiatan poświęcono problematyce czasu pracy i umów o pracę na czas określony. W spotkaniu uczestniczył podsekretarz stanu w ministerstwie pracy i polityki społecznej Radosław Mleczko oraz eksperci rządowi.

Większą część obrad zdominowały prezentacje stanowisk partnerów społecznych dotyczące dwóch projektów zmian przepisów działu szóstego kodeksu pracy, opracowanych z uwzględnieniem roboczych dyskusji prowadzonych w tym zakresie.

Na podstawie dotychczasowej dyskusji i uwag zgłoszonych przez strony społeczne resort pracy przedstawi projekt nowelizacji kodeksowych regulacji czasu pracy.

W drugiej części spotkania powrócono do dyskusji nad uregulowaniem problematyki umów o pracę na czas określony w kontekście mechanizmów stabilizujących ten rodzaj stosunku pracy. Propozycje dotyczą m.in. wydłużenia umowy na okres próbny do 6 miesięcy z 2 tygodniowym okresem wypowiedzenia; ograniczenie trwania umów na czas określony u jednego pracodawcy do 24 miesięcy; 2 tygodniowy okres wypowiedzenia w umowach na czas wykonywania określonej pracy. Rozmawiano także o umowach na czas określony i terminami ich wypowiedzenia.

 

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018