Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 18/02/2013

Ułatwienia dla przedsiębiorców i szkolenia dla pracowników

 Podczas posiedzenia Komisji Trójstronnej, które odbyło się 13 lutego, partnerzy społeczni omawiali szczegółowe rozwiązania, które mają chronić miejsca pracy przed skutkami spowolnienia gospodarczego.
 
Związek Rzemiosła Polskiego zaproponował doprecyzowanie w ustawie o ochronie miejsc pracy, w jakich sytuacjach przedsiębiorca może skorzystać z pomocy oraz uściślenie terminu rozpatrywania wniosków przez Marszałka Województwa. Obie poprawki zostały przez uczestników spotkania przyjęte i zaakceptowane.
 
Związek zasugerował też, aby pomoc dla przedsiębiorców była połączona ze szkoleniami dla pracowników. Zdaniem reprezentacji rzemiosła i mniejszych firm, zapis powinien znaleźć się w przygotowywanej nowelizacji pakietu antykryzysowego. Takie rozwiązanie przyniosłoby korzyść nie tylko pracodawcom, którym brakuje wykwalifikowanych fachowców, ale także samym pracownikom. Zdobywanie nowych kwalifikacji, które są potrzebne na rynku pracy i zdolność do przekwalifikowania się, znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo bezrobocia. Propozycje środowiska rzemiosła spotkały się z aprobatą partnerów społecznych i zostały przyjęte.
 

 

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018